Międzynarodowy Festiwal Tańca Współczesnego w Meksyku (FIDDCM) ogłasza open call na spektakle taneczne, które będą zaprezentowane przed publicznością w trakcie trwania festiwalu w sierpniu 2024 i 2025 roku. Zgłoszenia będą przyjmowane do końca stycznia 2024.

Wersja do druku

Pobierz PDF

Udostępnij

Zgłoszenie odbywa się poprzez formularz on-line: https://forms.gle/ZJjs6gx9d798eUwT8

Wymagania:

– pełne nagranie zgłaszanego spektaklu. Przyjmowane są tylko linki YouTube i Vimeo. Organizatorzy przypominają o podaniu hasła, jeśli wideo jest nim zabezpieczone. Link musi pozostać aktualny od momentu nadesłania do momentu ogłoszenia wyników.

– link z fotografiami spektaklu (od pięciu do dziesięciu zdjęć), udostępnionymi przez Google Drive, Dropbox lub podobny dysk. Materiały nadsyłane poprzez link WeTransfer nie będą przyjmowane.

– biogram lub CV aplikującego choreografa lub grupy

– krótki opis zgłaszanego spektaklu.

Prace typu work in progress nie będą rozpatrywane.

Organizatorzy zapewniają zakwaterowanie i transport lokalny na cztery do pięciu dni trwania Festiwalu.

Z racji ograniczonych środków finansowych, organizatorzy zachęcają do aplikowania o wsparcie finansowe u lokalnych władz (ambasad) lub instytucji kultury. Proszą także o podanie informacji, jeżeli przewidywany czas pozyskiwania środków jest długi.

Ostateczny termin składania zgłoszeń to 31 stycznia 2024 godz. 18.00 czasu meksykańskiego (godz.1.00 1 lutego 2024 czasu polskiego).

Wyniki naboru zostaną przesłane pocztą elektroniczną oraz opublikowane w mediach społecznościowych do 15 lutego 2024.

Festiwal odbywa się w dniach 8–18 sierpnia 2024 i 7–17 sierpnia 2025.

Zakwalifikowane spektakle będą musiały zostać dostosowane do warunków technicznych panujących na scenach organizatora. Organizatorzy zapewniają, że dołożą wszelkich starań, aby zagwarantować jak najlepsze warunki techniczne.

Wybrane prace będą przyjmowane w stanie w którym zostały nadesłane. W wypadku wprowadzenia zmian, zakwalifikowane spektakle będą poddane ponownej weryfikacji.

O festiwalu:

Międzynarodowy Festiwal Tańca Współczesnego w Meksyku (ICDFMX) powstał w sierpniu 2016 roku jako projekt mający na celu stworzenie nowej platformy prezentacji i docenienia lokalnych i międzynarodowych artystów tańca współczesnego. Wydarzenie stwarza okazję dla mieszkańców miasta Meksyk do spotkania i kontaktu z różnorodną sztuką tańca na wysokim poziomie. Festiwal jest także narzędziem do upowszechniania tańca współczesnego i ugruntowania jego miejsca w świadomości społecznej.

To pierwsze tego rodzaju wydarzenie organizowane w Meksyku. Festiwal nie tylko otwiera nowe możliwości przed lokalnymi i międzynarodowymi artystami, ale także buduje dialog między różnymi językami twórczymi, twórcami, krytykami, kuratorami i producentami tańca ze wszystkich stron świata.

Ostatnia edycja festiwalu zebrała 65 tys. widzów i twórców, zaproszono 50 zespołów, 150 twórców z 26 krajów. Zaprezentowane zostały 24 spektakle, przeprowadzone trzy międzynarodowe warsztaty i zrealizowany został Międzynarodowy Konkurs dla Dojrzałych Solistów (tancerzy powyżej 40 roku życia).

Więcej o Międzynarodowym Festiwalu Tańca Współczesnego: Info – FIDCDMX

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close