W dniach od 27 do 31 lipca 2022 roku w Teatrze Cinema w Michałowicach-Piechowicach odbędzie się spotkanie Nie/Potrzeba Gathering.

Wersja do druku

Pobierz PDF

Udostępnij

O spotkaniu Nie/Potrzeba Gathering:

Nie/Potrzeba Gathering to kilkudniowe spotkanie w trybie „sharing is caring”, które jest oparte na wzajemnych nie/potrzebach uczestników. Na tym zgromadzeniu będą oni robić tylko to, co jest im potrzebne i nie będą robić tego, czego nie potrzebują. Jako że te nie/potrzeby bywają skrajnie różne, będzie to znakomite ćwiczenie z budowania wspólnoty.

To zatem nie tylko inna formuła ruchu, ale i współbycia (ruch rozumiany fizycznie i społecznie). Doświadczenie dwóch ostatnich plenerów choreograficznych (Jagniątków 2021 i Burdąg 2022) pokazuje, że jest przez wielu ludzi poszukiwana.

Życie uczy, że nie raz i nie dwa, kiedy ludzie spotykają się na przeróżnych kursach, warsztatach, intensive campach, sesjach naukowych czy konferencjach, plan pracy jest tak upchany, że nie mają czasu spokojnie ze sobą porozmawiać, wymienić się swoimi pomysłami, projektami i doświadczeniami oraz się zsieciować i lepiej poznać, a dzięki temu wiedzieć, z kim i jak chcą współpracować w przyszłości.

Ten „sharing gathering” jest skierowany do wszystkich osób zajmujących się zawodowo lub niezawodowo sztukami performatywnymi, w szczególności tańcem, choreografią, performansem, teatrem fizycznym czy nowym cyrkiem. Jednak jeśli uczestnicy chcą się podzielić muzyką czy tekstami, to również mogą to uczynić. Na spotkaniu można się dzielić nie tylko praktyką, ale także teorią. Ci, którzy zajmują się na co dzień krytyką, badaniami czy kuratorowaniem, mogą przyjechać z wykładami (performatywnymi), prezentacjami czy seminariami.

Spotkanie rozpocznie się 27 lipca w niezwykle urokliwym miejscu, w Teatrze Cinema w Sudetach. Po kolacji uczestnicy wymienią się swoimi nie/potrzebami i ułożą z nich plan działania na kolejne trzy dni, a w niedzielę, 31 lipca, pożegnają się z budynkiem teatru. Jednak na pewno nie będzie to pożegnanie z latem: będzie można pozostać w teatrze dłużej.

Tę bezpieczną przestrzeń organizatorzy i uczestnicy zasilą swoimi praktykami. Zobaczą, kto z czym przyjechał i czym chce się podzielić z pozostałymi osobami (jeśli tylko ma taką potrzebę). Można przyjechać i po prostu być, doświadczać i uczestniczyć we wszystkim, co się wydarza.
Do dyspozycji jest sala w teatrze i jego całe górzyste otoczenie.

Zakwaterowanie i wyżywienie:

Pokoje są kilkuosobowe, a trzy posiłki w ciągu dnia są wegańskie, gotowane na miejscu.

Koszt:

Koszt wyjazdu będący dużym wsparciem dla miejsca, czyli Teatru Cinema, który jako teatr offowy ucierpiał w czasie pandemii  to przede wszystkim zakwaterowanie i wyżywienie. Nocleg, sala i wyżywienie to 130 zł/osoba. Za cztery noce wychodzi 520 zł. Do tego doliczone 100 zł za pracę organizacyjno-promocyjną, czyli razem 620 zł od osoby za prawie cztery dni pełne wzajemnego dzielenia się praktykami, wegańskich pyszności, magicznego miejsca i wspólnego bycia.

Jeżeli dla zainteresowanych spotkaniem pieniądze są problemem, organizator prosi o kontakt mailowy.

Żeby się zapisać, należy napisać na adres: labpraktykruchowych@gmail.com. Zapisy są przyjmowane do 15 lipca.

Wydarzenie na Facebooku: https://fb.me/e/2yYnpT31e

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close