𝐌ove 𝐘our 𝐀ss to wydarzenie taneczno-ruchowe dla wszystkich bez względu na rozmiar, wagę, kolor, sprawność, tożsamość czy pochodzenie. To warsztaty dla osób, które kochają wyzwolony ruch prowadzony przede wszystkim intuicją, ale też chcą urozmaicić swoją technikę. Proponowana mieszanka różnych metod pracy z ciałem/ciałami zorientowana jest na indywidualne potrzeby i wyzwania. Warsztat jest autorskim pomysłem organizatorów – Anki Jurek i Łukasza Wójcickiego – zbudowanym na bazie różnych technik tańca i ruchu.

Wersja do druku

Pobierz PDF

Udostępnij

Warsztat bazuje na technikach takich jak: improwizacja (kontaktowa), partnerowania, floorwork, instant composition, taniec współczesny, mikroakrobatyka, Play Fight, sporty walki, street dance i wiele innych. Prowadzących inspirują również przeróżne praktyki choreograficzne od Piny Bausch przez Judson Church po artystów i artystki zgromadzone wokół takich centrów i wydarzeń choreograficznych jak Tic Tac Center w Brukseli, ImPulsTanz w Wiedniu, School for a New Dance Development w Amsterdamie czy Sphiensale w Berlinie.

Warsztat dotknie takich obszarów jak:
funkcjonalne wzmocnienie ciała
praca z dotykiem
praca z ciężarem własnym oraz w kontakcie z innymi
poszerzenie świadomości ciała w ruchu
rozwijanie kreatywności i intuicji
integracja oddechu w ruchu
praca nad ergonomicznym ruchem funkcjonalnym
floorwork
pewność siebie / pewność w ruchu
koordynacja i równowaga

Przestrzeń jest dostępna dla osób z alternatywną motoryką.

Plan warsztatów (może ulec zmianom):
Środa 6.03
17.00 przyjazd
18.00 kolacja
20.00 spotkanie organizacyjno-integracyjne

Czwartek 7.03
8.15 joga / oddychanie / medytacje
9.30 śniadanie
12.00 – 13.30 I blok zajęć: Improwizacje / Floorwork
14.00 lunch
17.00 – 18.30 II blok zajęć: Play Fight / Sporty Walki
19.00 Kolacja
po kolacji film

Piątek 8.03
8.15 joga / oddychanie / medytacje
9.30 śniadanie
12.00 – 13.30 I blok zajęć: Partnering / Mikroakrobacje
14.00 lunch
17.00 – 18.30 II blok zajęć: Improwizacje / Floorwork
19.00 Kolacja
po kolacji koncert

Sobota 9.03
8.15 joga / oddychanie / medytacje
9.30 śniadanie
12.00 – 13.30 I blok zajęć: Partnering / Mikroakrobacje
14.00 lunch
17.00 – 18.30 II blok zajęć: Play Fight / Sporty Walki
19.00 Kolacja
po kolacji rave

Niedziela 10.03 (wyjazd)
8.15 joga / oddychanie / medytacje
9.30 śniadanie
12.00 Stretching / Bodywork
13.00 lunch
Wyjazd

𝙆𝙊𝙎𝙕𝙏
Organizatorzy starają się zniwelować barierę finansową. Projekt nie ma żadnego dofinansowania, więc nie jest możliwe zaoferowanie dużych zniżek ani miejsc bezpłatnych. Cennik:
1. 𝐜𝐞𝐧𝐚 𝐩𝐨𝐝𝐬𝐭𝐚𝐰𝐨𝐰a – pokrywająca same koszty 1350 zł
2. 𝐟𝐚𝐢𝐫 𝐜𝐞𝐧𝐚 – ta cena pokrywa też czas pracy organizacyjnej 1450 zł
3. 𝐰𝐬𝐩𝐢𝐞𝐫𝐚𝐦 – cena, która wspiera inne osoby jeżeli chciałyby dołączyć, a nie mają takiej swobody finansowej 1500 – 1800 zł
4. 𝐜𝐞𝐧𝐚 𝐬𝐮𝐩𝐩𝐨𝐫𝐭 – jeżeli wstępna kwota nie jest dla uczestnika możliwa. Organizatorzy proszą o kontakt, i postarają się znaleźć wspólne rozwiązanie wraz z osobami wybierającymi opcję wspieram.

Gwarancja miejsca to płatność bezzwrotnej zaliczki w wysokości połowy zadeklarowanej kwoty do 20 stycznia.
Minimalna liczba uczestników to 14 osób.

Warsztat prowadzą:
Anka Jurek i Łukasz Wójcicki

Anka Jurek
Artystka ruchu, tancerka, pedagożka i menadżerka wydarzeń kulturalnych. Freelancerka działająca głównie w Wielkiej Brytanii, Austrii i Polsce. Absolwentka Kompozycji Tańca (WSUS), Tańca na NSCD w Leeds, Pedagogiki Tańca Współczesnego na ABPU w Linz, Polityki Społecznej (UEP) oraz kursu tańca włączającego Seedbed. Stażystka tańca i choreografii w Stopgap, była tancerka EXIM. Pracuje w transdyscyplinarnych projektach łącząc ruch/taniec/choreografię ze sztuką performansu, teatru, ruchu, mediów, muzyki i rękodzieła. Tancerka międzynarodowej platformy ARTiL_2019 w ramach tournée UKR/AT/PL. Była tancerka i pedagożka STW, PL. Laureatka stypendium Wyszehradzkiego, programu Polski Taniec i Niepełnosprawność 2020 oraz austriackiego stypendium Förderung na autorskie projekty artystyczne. Dwukrotnie otrzymała nagrodę Isolde Kleitmann [AT]. Stażystka Teatru Tańca i Ruchu ROZBARK oraz Polskego Teatru Tańca (2016). Najnowsze z jej ruchów to choreografia do produkcji Teatru Zagłębia Tajemniczy Ogród, w reż. Justyny Sobczyk oraz współpraca z Kevinem James French, projekt Co-Lab 2024.
https://annajurek.wixsite.com/janka

Łukasz Wójcicki
Performer, tancerz, choreograf, animator kontrkultury, badacz, dramaturg. Absolwent III Akademii Praktyk Teatralnych „Gardzienice”, dwuletniego kursu Choreografii Eksperymentalnej Centrum w Ruchu i IC School For A New Dance Development Akademii Teatru i Tańca na Amsterdam University of the Arts. W jego polu zainteresowań jest polityczność ciała, choreografia społeczna, dekonstrukcja przywileju, patriarchatu i normatywności. Bada nowe formy obecności w kontekście katastrofy ekologicznej, kryzysu kapitalizmu i dekolonizacji. W latach 2008-18 performer i tancerz w zespole teatru Komuna Warszawa. W latach 2013-16 performer i asystent reżyserki w spektaklu RequieMaszyna Marty Górnickiej i Chóru Kobiet. Od 2016 związany z działaniami społeczno-artystycznymi fundacji Strefa WolnoSłowa jako performer i choreograf gdzie pracuje ze społecznością migrancką Warszawy i osobami 60+. Laureat programu Europe Beyond Access Taniec i niepełnosprawność. Przekraczanie granic (2020), rezydencji Visegrad Artist Residency Program—Performing Arts (2021) i stypendium artystycznego m.st. Warszawy (2022). Od 2019 związany z Laboratorium Teatralno-Społecznym Stowarzyszenia Pedagogów Teatru. Trener sportów walki i instruktor samoobrony.
https://lukaszwojcicki.noblogs.org/

Zapisy:

Po wybraniu opcji płatności organizatorzy proszą o wiadomość wysłaną na adres intensworkshop@gmail.com

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close