Open call dla twórców filmów, których tematyką jest ruch i taniec

Instytut Adama Mickiewicza i fundacja M for Culture ogłaszają konkurs dla twórców filmów związanych z tańcem, które wezmą udział w projekcie „Mov(i)e Flow – Polish Dance Film Showcase & Mentoring”. Jego celem jest popularyzacja polskiego tańca, polskich filmów tańca i filmów eksperymentalnych na międzynarodowym rynku filmowym. „Mov(i)e Flow” to także przestrzeń do rozwijania długofalowych działań i partnerstw międzynarodowych.

Wersja do druku

Pobierz PDF

Udostępnij

Nabór skierowany jest do szerokiego grona twórców: choreografów, tancerzy, performerów, producentów przedstawień tanecznych, reżyserów filmowych, operatorów i szeroko pojętego grona twórców sztuki filmowej oraz sztuki tańca.

W konkursie mogą wziąć udział zarówno doświadczeni twórcy, jak i debiutanci. Ważne, by zgłoszony film był zrealizowany zgodnie ze sztuką filmową, a głównym narzędziem komunikacji z widzem był w nim ruch i/lub taniec. Zgłaszane filmy powinny mieć od 1 do 15 minut długości, nie mogą być też wyprodukowane przed 1 stycznia 2019 roku.

Spośród zgłoszonych filmów wyłoniona zostanie najlepsza piętnastka. Ich twórcy na etapie Mentoringu będą mieli szansę na konsultacje swoich filmów z jurorami, co pozwoli na ewentualne korekty montażu. Po tym etapie zostanie wyłoniona czołowa piątka finalistów, które trafią na wybrane międzynarodowe festiwale filmowe, zostaną też objęte opieką finansową (opłacenie akredytacji), komunikacyjną i promocyjną.

Termin nadsyłania zgłoszeń upłynie 26 października 2021. Wszystkie niezbędne informacje, w tym formularz zgłoszeniowy oraz regulamin, znajdują się na stronie www.ktt.pl.

Możliwość zgłoszenia filmu poprzez formularz zgłoszeniowy https://forms.gle/xKsivikLEbWXmVhx8
lub platformę filmfreeway https://filmfreeway.com/MovieFlow

Partnerami projektu są Narodowy Instytut Muzyki i Tańca oraz operatorzy programu „Przestrzenie Sztuki” – z Łodzi, Fundacja Materia i z Kielc, Kielecki Teatr Tańca a także Taniec Movie.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close