Wyniki pierwszego etapu open call programu Mov(i)e Flow – Polish Dance Film Showcase & Mentoring, którego celem jest popularyzacja polskiego tańca, polskich filmów tańca i filmów eksperymentalnych.

Wersja do druku

Pobierz PDF

Udostępnij

Po obejrzeniu 78 filmów jury wyselekcjonowało piętnastu twórców do etapu Mentoringu programu Mov(i)e Flow. W trakcie jego trwania artyści będą mieli szansę na konsultacje swoich filmów z jurorami, co pozwoli na ewentualne korekty montażu. Po tym etapie zostanie wyłoniona czołowa piątka finalistów, która trafi na wybrane międzynarodowe festiwale filmowe, zostanie też objęta opieką finansową (opłacenie akredytacji), komunikacyjną i promocyjną.

1. Anna Bajjou Escape room
2. Maria Bijak Szpule
3. Agnieszka Borkowska Manifest kobiety żywej
4. Mateusz Czekaj Portraits in motion
5. Joanna Drabik Kant
6. Urszula Bernat-Jałocha 120 cm intymności
7. Sebastian Juszczyk Babu król & smutne piosenki – Daj mi tę noc (Give me the night)
8. Sylwia Marciniuk To meet my self
9. Alicja Miszczor, Piotr Werewka Desmia X
10. Anna Niestatek, Filip Strzelczyk The rhythms of somnabulists
11. Paulina Święcańska Edge
12. Anna Tymków, Daniel Górski Beyond the system
13. Magdalena Zielińska You wanted rivers

oraz artystki:
14. Kinga Furmaniak Puzzle
15. Agnieszka Mastalerz Supports

Jury wysoko oceniło wyjątkowo przygotowaną animację pt. Athletics ballet autorstwa Macieja Jarczyńskiego. Na uwagę zasłużyła zarówno technika animacji jak i taneczne ujęcie ruchu sportowców. Zgodnie z regulaminem pierwszej edycji programu Mov(i)e Flow animacja jako forma była wyłączona z naboru. Ten film i jego wysoka jakość zainspirowały organizatorów do rozszerzenia formuły w przyszłym roku.

Organizatorzy dziękują wszystkim twórcom, którzy nadesłali tak licznie swoje projekty. Jurorzy zauważyli w nich ogromny potencjał.
Zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnej edycji programu.

Współorganizatorem Mov(i)e Flow jest Instytut Adama Mickiewicza, a partnerami projektu są Narodowy Instytut Muzyki i Tańca oraz operatorzy programu Przestrzenie Sztuki – Materia z Łodzi, Kielecki Teatr Tańca z Kielc.

Skład jury:
Katarzyna Leśniak
Regina Lissowska-Postaremczak
Daria Woszek
Marcin Pieńkowski
Krzysztof Sołek

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close