Brussels Dance Contest to międzynarodowy konkurs tańca współczesnego przeznaczony dla artystów i artystek wykonujących prace solowe. Półfinały konkursu odbędą się w dniach 4–5 listopada 2023. Finał konkursu zaplanowano 2 grudnia 2023 w Centre Culturel d’Uccle w Brukseli.

Wersja do druku

Pobierz PDF

Udostępnij

BDC wspiera rozwój tańca współczesnego oraz utalentowanych artystów i artystki rozpoczynających swoją karierę taneczną, pomagając im w tworzeniu sieci kontaktów zawodowych.

Konkurs jest otwarty dla tancerzy i tancerek współczesnych wszystkich narodowości, w wieku od 18 do 30 lat (punktem odniesienia jest data rejestracji w konkursie).

W jury konkursu zasiadają znane osobistości oraz profesjonaliści i profesjonalistki ze środowiska choreograficznego i tanecznego.​

Konkurs podzielony jest na cztery etapy: rejestrację, dwie rundy kwalifikacyjne i rundę finałową:

Etap I – rejestracja/ od 15 marca do 1 maja 2023
Etap II – selekcja nagrań audiowizualnych do półfinału/ od 1 maja do 15 maja 2023
Etap III – półfinał, selekcja do finału / 4 –5 listopada, 2023.
Etap IV – finał z występami na scenie, przed jury i publicznością / 2 grudnia 2023
Dziesięcioro finalistów i finalistek zaprezentuje swoje 5-minutowe prace solowe podczas Festival Antigone 2023, na scenie teatru Centre Culturel d’Uccle (www.CCU.be) w Brukseli.

Przed wypełnieniem formularza rejestracyjnego należy zapoznać się z zasadami udziału w konkursie, dostępnymi na stronie: https://www.festival-antigone.com/inscriptions

Konkursowi patronują znakomite belgijskie ośrodki tańca współczesnego, jak Ultima Vez, Peeping Tom i Eastman oraz La Fabrique de la Dance z Francji.

Przypominamy, że w ubiegłym roku dwie polskie tancerki, Judyta Pakulska i Maria Salwińska, zostały zakwalifikowane do półfinału konkursu.

Udział polskich tancerzy zakwalifikowanych do etapu półfinałowego i wyższych wspierany jest przez Instytut Polski w Brukseli.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close