Wersja do druku

Pobierz PDF

Udostępnij

Alicja Miszczor zaprasza do udziału w trzymiesięcznym Kursie Tańca Współczesnego i Kompozycji Ruchu. Kurs rusza 8 stycznia i potrwa do 28 marca 2021 roku.

Do wyboru są dwie opcje kursu:
– wersja biała (podstawowa): piątki, godz. 18.00-19.30 kompozycja ruchu i taniec współczesny
– wersja srebrna (rozbudowana): piątki (jak wyżej) oraz poniedziałki godz. 18.45-20.00 teatr fizyczny i improwizacja taneczna

Prowadząca o kursie (wersja biała / wersja srebrna):

Gorąco zapraszamy Cię na Kurs Kompozycji Ruchu (w wersji podstawowej i rozbudowanej), którego osią jest technika tańca współczesnego, sztuka komponowania ruchu, teatr fizyczny i improwizacja taneczna.

Kurs wersja biała to:
– technika tańca współczesnego
– praktyka tworzenia własnego ruchu i układów choreograficznych
– techniki improwizacji tanecznej (w tym strukturalnej)
– mindfulness w ruchu i świadomość ciała
*Konstruujemy autorskie kompozycje ruchowe z wykorzystaniem proponowanych narzędzi.

Kurs wersja srebrna to:
Pakiet wersji białej plus
– teatr fizyczny

– improwizacja taneczna
– podstawy pracy z dźwiękiem
– działania interdyscyplinarne w ruchu (InterArt Dance)
– Ruch Autentyczny
– metoda skinner releasing

– metoda Detlefa Kapperta

– wykorzystanie zmysłów w ruchu

*Podczas kursu przewidziany jest jeden (max. 2) warsztaty kontakt improwizacji (w piątek zamiast warsztatu kompozycji).

Taniec współczesny to styl tańca, który wykiełkował na pograniczu XIX i XX wieku, kiedy to Isadora Duncan odrzuciła zasady tańca klasycznego, „łamiąc” jego reguły. Taniec współczesny to (często) ruch przestrzenny i wyrazisty. Ruch, który opowiada historię i taki, który może wyrażać ideę, emocje, uczucia. Ruch, w którym przejawia się całe nasze jestestwo. Ruch, w którym osobowość tancerza jest istotna i w dużej mierze stanowi o jego indywidualnym stylu. Ruch, który sprzyja myśleniu, zadawaniu pytań i czystej kreacji. Tworzenie choreografii jest tu procesem rozwijającym tancerza na wielu poziomach.

Podstawowe elementy tego tańca to:
– jakości ruchu, w tym m.in.: napięcie, ciężar, linia ruchu, impuls, przestrzeń, poziom, rozmiar, tempo, dynamika, kształt, kierunek itd.
– praca z centrum i artykulacja kończyn (w tym połączenia w ciele)
– mobilizacja kręgosłupa i trójwymiarowość jego ruchu
– ruch na podłodze, w pionie i poza pionem
– charakterystyczne elementy jak m.in.: floor work, obroty, skoki, swing, spirala, slidepliégrand plié, pozycje odwrócone itd.

Adresaci/zgłoszenia:
Zgłoszenie wraz z kilkoma zdaniami o własnym doświadczeniu i oczekiwaniach wobec kursu należy przesłać na adres: alataniec@gmail.com (w tytule: „kompozycja, biały” lub „kompozycja, srebrny”).

Kurs skierowany jest do osób, które mają już optymalne doświadczenie w ruchu/tańcu/teatrze/teatrze fizycznym, a także dla performerów i artystów (w tym muzyków i plastyków) „wszelkiej maści” gotowych na wysiłek fizyczny. Zaproszone są też osoby, które w swojej pracy korzystają lub chcą korzystać z pracy z ciałem (w tym terapeutów i pedagogów). Kurs przeznaczony jest dla osób, które są w stanie opuścić nie więcej niż 3 zajęcia (w wersji białej) i 5 zajęć (w wersji srebrnej).

Jeśli czujesz, że ten kurs Cię woła, ale nie posiadasz doświadczenia z ruchem, napisz. Wspólnie zdecydujemy, czy jest dla Ciebie.

Liczba miejsc ograniczona. Liczy się kolejność zgłoszeń wraz z płatnością.

Cennik „ranny ptaszek”:

580 zł – opcja „kurs biały”

680 zł – opcja „kurs srebrny”

Cennik po 25 grudnia:

630 zł – opcja „kurs biały”

720 zł – opcja „kurs srebrny”

Kurs nie uwzględnia: karnetów szkoły, karty Multisport i OK system.

Prowadząca:
Alicja Miszczor – (ur. 1982) mieszkająca w Krakowie aktorka ruchu, tancerka, improwizatorka, doświadczona instruktorka tańca współczesnego, kompozycji ruchu, improwizacji tanecznej, teatru fizycznego oraz ruchu scenicznego. Twórczyni metody InterArt Dance (w której przeplata różne dziedziny sztuki). Instruktorka hatha jogi. Terapeutka zajęciowa (w trakcie szkolenia). Stypendystka Alternatywnej Akademii Tańca w Poznaniu. Dyplomowana instruktorka Improwizacji Ruchu i Symboliki Ciała (Instytut Dynamiki Tańca i Ruchu/Essen/r. Detlef Kappert). Absolwentka PPSKAK w Kaliszu na kierunku taniec współczesny. Od 2008 do 2015 roku tancerka Eksperymentalnego Studia Tańca EST u Iwony Olszowskiej. Od 2013 do 2015 roku współpracowała z Teatrem Barakah. Współtworzy projekty wideo tańca. Współpracuje z Fundacją Kreissau, gdzie prowadzi warsztaty dla osób z niepełnosprawnością ruchową i intelektualną.

Strona FB: Alicja Miszczor. InterArt Dance

Grupa warsztatowa:

https://www.facebook.com/groups/585097265008158

Grupa wideo tańca:

https://www.facebook.com/groups/563344323713738

https://www.youtube.com/watch?v=W0RvGQ0E1Ng&list=PLW7hQHG4fFAmVBZnaRjFPTeXfclUJ3wBL

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close