Fundacja Performat i Teatr Polski w Poznaniu ogłaszają nabór tanecznych projektów warsztatowych do tegorocznej edycji Roztańczone Rodziny. Organizatorzy zapraszają osoby z doświadczeniem uchodźczym do współpracy przy projekcie edukacyjnym.

Wersja do druku

Pobierz PDF

Udostępnij

We wrześniu rusza 12. edycja pionierskiego na skalę Polski program z obszaru tańca eksperymentalnego dla dzieci i rodzin – Roztańczone Rodziny.

Do jego współtworzenia organizatorzy zapraszają artystki/artystów, edukatorki/edukatorów i tancerki/tancerzy z zagranicy, w tym także osoby z doświadczeniem uchodźczym, przebywające obecnie w Poznaniu. Szukają osób, które mają pomysł na poprowadzenie rodzinnych warsztatów tanecznych według autorskiego scenariusza, oraz na kilkuminutowy, edukacyjny materiał filmowy, który może być inspirowany scenariuszem warsztatów. Organizatorom zależy na tym, żeby propozycje były zbudowane na idei podmiotowego traktowania i czynnego udziału zarówno dzieci, jak i ich bliskich dorosłych. Szukają propozycji szczególnie z zakresu praktyk somatycznych i improwizacji ruchowej oraz innych pomysłów warsztatowych adresowanych do rodzin z dziećmi w różnym wieku, choć nie starszych niż 12 lat. Planowany jest wybór wydarzeń, które będą sprzyjały integracji rodzin różnych narodowości, a w razie potrzeby jest możliwość współpracy z tłumaczem/tłumaczką.

Wybrane warsztaty odbędą się podczas programu Roztańczone Rodziny w Teatrze Polskim w Poznaniu, w przestrzeni Foyer (https://teatr-polski.pl/sceny/foyer-i-pietra/).

Zaproszonym artystkom/artystom w trakcie przygotowań i po przeprowadzeniu warsztatów, zaproponowana zostanie możliwość skorzystania z pomocy i informacji zwrotnej opiekunki merytorycznej programu – Hanny Bylki-Kaneckiej.

Organizatorami naboru są Fundacja Performat i Teatr Polski w Poznaniu.

Zachęcamy do zapoznania się z charakterystyką programu poprzez:

– stronę internetową www.roztanczonerodziny.pl
– lekturę dwujęzycznej (polsko-angielskiej) publikacji Ruchome dialogi:
https://roztanczonerodziny.pl/wp-content/uploads/ruchome-dialogi.pdf
– wizytę w Media-Biblio-tece Roztańczonych Rodzin: https://roztanczonerodziny.pl/media-biblio-teka/

Terminy

Nabór zgłoszeń: od 30 kwietnia do 22 maja 2022 roku
Ogłoszenie wyników: 6 czerwca 2022 roku

Realizacja: jedna z niedziel w terminie pomiędzy 18 września a 30 listopada 2022 roku, w ramach którego odbędzie się tegoroczna edycja Roztańczonych Rodzin.

Wynagrodzenie

Wynagrodzenie, które proponujemy za poprowadzenie jednych, autorskich, maksymalnie dwugodzinnych warsztatów oraz nagranie (w tym samym dniu) kilkuminutowego edukacyjnego materiału filmowego do Media-Biblio-teki to 1000 zł brutto.

Jak się zgłosić?

Aby wziąć udział w naborze należy wypełnić i wysłać formularz do końca dnia 22 maja 2022 roku. Formularz można wypełnić w języku polskim lub angielskim. W razie pytań związanych z zasadami uczestnictwa w open callu należy pisać na adres e-mail: info@roztanczonerodziny.pl. O wynikach naboru wszystkie zgłaszające się osoby zostaną poinformowane droga mailową 6 czerwca 2022 roku. Czekamy na Wasze zgłoszenia!

Formularz: https://forms.gle/XaDAym6kTbhw8GRb7

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close