Do 10 stycznia 2024 trwa nabór prac do 8. edycji Międzynarodowego Konkursu Danse Élargie organizowanego przez Théâtre de la Ville w Paryżu, fundację Hermès i Muzeum Tańca w Rennes

Wersja do druku

Pobierz PDF

Udostępnij

W 2009 Muzeum Tańca w Rennes, Théâtre de la Ville w Paryżu  i Fundacja Hermès połączyły siły aby wspólnie utworzyć Danse élargie – nowy konkurs taneczny, 60 lat po pierwszym Międzynarodowym Konkursie Choreograficznym Bagnolet. Z niecodziennego pomysłu organizatorzy stworzyli konkurs, który może być trampoliną dla artystów chcących poszerzyć swoje umiejętności, popracować nad warsztatem, a także poruszyć z miejsc punkty widzenia na polu tańca.

Przemieszczenie i lot to dwa motywy obecne od pierwszej edycji konkursu Danse élargie. Dziś wydają się potrzebne, nawet bardziej niż kiedykolwiek, zwłaszcza w świecie wstrząsanym wojną, zajmowanym przez ekstremistów i krzepnące, kategoryczne osądy. Jeśli czasy są ciężkie, Danse élargie pozostaje sferą gdzie artyści mogą pozostać lekcy, gdzie mogą odnajdywać nowe drogi tańca i swobodnie mieszać kulturowe przeprawy ze wszystkich szerokości geograficznych. Danse élargie  to konkurs który celebruje każdy rodzaj ruchu.

W czasie trwania konkursu miejsce będą miały także 33. Igrzyska Olimpijskie i Paraolimpijskie w Paryżu – inne spotkanie poświęcone pokojowemu spotkaniu i współzawodniczeniu.

Po siedmiu latach przerwy Danse élargie wraca do swojej pierwotnej siedziby na Placu du Châtelet, przeobrażając zwykłą scenę w performatywny plac zabaw, w turniej bez starć i bitew.

Organizatorzy w tym roku łączą siły z Endc d’Angers (narodowe centrum tańca współczesnego w Angres), pod kierownictwem Noé Soulier, zwycięzcy pierwszej edycji Danse élargie w 2010, oraz z La Comédie de Valence, CDN Drome-Ardèche (narodowe centrum teatralne regionu Drome-Ardèche), pod kierownictwem Marc’a Lainé, który wspiera interdyscyplinarne projekty

Danse élargie jest kierowany do artystów z całego świata, z każdej dziedziny sztuki, bez limitu wieku. Konkurs jest otwarty na prezentacje oryginalne, i ma dwie główne zasady:

– Minimum 3 osoby na scenie

– Maksymalnie 10 minut prezentacji

Po prezentacji finaliści będą mieli szansę rozwinąć swoją pracę dzięki programom rezydencyjnym partnerów Organizatorów, działającym zarówno we Francji jak i za jej granicami.

Zgłoszenia przyjmowane są online do 10 stycznia 2024, do 20.00.
Prezentacje konkursowe odbędą się 15 i 15 czerwca 2024 w Théâtre de la Ville-Sarah Bernhardt w Paryżu, przed międzynarodową komisją złożoną z doświadczonych i poważanych artystów różnych dziedzin.

Więcej informacji na stronie organizatora:
Danse Élargie | RULES (danse-elargie.com)

Ósma edycja Danse élargie odbywa się dzięki wsparciu Zarządu Generalnego ds. Twórczości Artystycznej Ministerstwa Kultury Francji i SACD (Stowarzyszenia Dramaturgów i Kompozytorów)

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close