Narodowy Instytut Muzyki i Tańca ogłasza nabór wniosków do projektu międzynarodowych rezydencji twórczych „Dancing Together, Again!” realizowanego w ramach programu Kreatywna Europa. Tym razem artyści spotkają się w Chorwacji. Wnioski można składać do 30 kwietnia 2023 roku.

Wersja do druku

Pobierz PDF

Udostępnij

Główne założenia projektu to wymiana kulturowa, współdziałanie artystów, producentów i badaczy tańca z naciskiem na proces twórczy oraz integrację z lokalną społecznością.
Obejmuje rezydencje organizowane w latach 2023-2024 w Gruzji, Chorwacji, Włoszech oraz Polsce.

Rezydencja, do której startuje nabór, odbędzie się w Rijeka w Chorwacji w dniach 4-23 września 2023 roku, a jej współorganizatorem jest TRAFIK Dance / Theatre Co. Jej tematem będzie zrównoważony rozwój widziany przez pryzmat tańca i sztuk performatywnych. Uczestnicy wypracują wspólną strategię ochrony środowiska, ze szczególnym uwzględnieniem rejonu Morza Adriatyckiego. Kuratorem rezydencji będzie Žak Valenta.

Kto może wziąć udział w „Dancing Together, Again!”?
Projekt skierowany jest do wszystkich osób zajmujących się tańcem, działających w jednej z trzech grup:

  • artysta/artystka – choreografowie i tancerze,
  • kurator/kuratorka – producenci, organizatorzy i prezenterzy,
  • badacz/badaczka – filozofowie, teoretycy, historycy, krytycy, dokumentaliści i kinetografowie.

Nie obowiązują żadne ograniczenia ze względu na wiek, pochodzenie kulturowe czy specjalne potrzeby. Organizatorzy zapewniają uczestniczkom i uczestnikom miejsce do pracy twórczej, zakwaterowanie, wyżywienie, ubezpieczenie, stypendium i pokrywają koszty transportu.

Osoby biorące udział w rezydencji zostaną wybrane w naborach organizowanych równolegle we wszystkich pozostałych krajach partnerskich: Gruzji, Chorwacji, Włoszech. Zgłoszenia powinny zawierać notę biograficzną, portfolio/CV i prezentację wideo.

Wnioski można składać wyłącznie drogą elektroniczną do 30 kwietnia 2023 roku, wypełniając aplikację za pośrednictwem formularza Microsoft Forms, dostępnego na stronie: nimit.pl/aktualnosci/dancing-together-again-nabor-na-rezydencje-w-chorwacji/

Do pobrania: Regulamin naboru na rezydencję w Chorwacji

Wyniki naboru zostaną ogłoszone do 31 maja 2023 roku. Wnioskodawcy zostaną poinformowani o pozytywnej decyzji drogą mailową, a wyniki zostaną opublikowane na stronie nimit.pl.

Organizatorami Rezydencji są:
Narodowy Instytut Muzyki i Tańca, Arts Research Institute of Georgia w Tbilisi, Movimento Danza w Neapolu i TRAFIK Dance/Theatre Company w Rijeka.

Sfinansowane ze środków UE. Wyrażone poglądy i opinie są jedynie opiniami autora lub autorów
i niekoniecznie odzwierciedlają poglądy i opinie Unii Europejskiej lub Europejskiej Agencji Wykonawczej ds. Edukacji i Kultury (EACEA). Unia Europejska ani EACEA nie ponoszą za nie odpowiedzialności.

Osoby odpowiedzialne za realizację projektu:
Karol Urbański – Zastępca Dyrektora Narodowego Instytutu Muzyki i Tańca
dr Aleksandra Kleinrok – Kierowniczka Działu Impresariatu Tańca, Departament Tańca

Koordynator projektu:
Mateusz Czekaj – kontakt: mateusz.czekaj@nimit.pl, +48 785 430 000

Kontakt dla mediów:
Agnieszka Wyszomirska: agnieszka.wyszomirska@nimit.pl, +48 887 240 011

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close