Do 19 lutego można składać wnioski do programu „Zamówienia choreograficzne – edycja 2024”, w ramach którego zostaną dofinansowane projekty zarówno uznanych choreografów polskich i zagranicznych, jak i młodych polskich choreografów współpracujących z polskimi artystami tańca.

Wersja do druku

Pobierz PDF

Udostępnij

W ramach programu „Zamówienia choreograficzne – edycja 2024” Narodowy Instytut Muzyki i Tańca dofinansuje projekty według dwóch priorytetów:

 • Współpracy choreograficznej artysty polskiego lub zagranicznego / artystki polskiej lub zagranicznej z polskimi zawodowymi artystami i/lub artystkami tańca: zawodowym zespołem, grupą taneczną, kolektywem;
 • Współpracy choreograficznej młodych polskich choreografów/choreografek z polskimi zawodowymi artystami i/lub artystkami tańca: zawodowym zespołem, grupą taneczną, kolektywem.

Istotne szczegóły i zmiany w Programie „Zamówienia choreograficzne – edycja 2024”:

 • Planowany budżet Programu „Zamówienia choreograficzne – edycja 2024” wynosi 240 tys. zł brutto i w ramach programu Narodowy Instytut Muzyki i Tańca dofinansuje:
  – projekty w Priorytecie 1. maksymalną kwotą 80 tys. zł brutto;
  – projekty w Priorytecie 2. maksymalną kwotą 40 tys. zł brutto.
 • Czas realizacji projektów: 1 marca – 30 listopada 2024 roku
 • Wypłata przyznanego wnioskodawcy dofinansowania odbędzie się w formie trzech transz – wypłata pierwszej transzy nastąpi po podpisaniu umowy, a kolejne po zaakceptowaniu sprawozdania częściowego oraz po złożeniu sprawozdania końcowego.
 • Zagwarantowanie przez wnioskodawców działań edukacyjnych w formie przeprowadzenia zapowiedzi wprowadzającej do spektaklu oraz rozmowy pospektaklowej, towarzyszącym premierowym prezentacjom spektaklu.
 • Uwzględnienie istotnej roli dostosowania spektaklu do osób z różnymi potrzebami.

Formularz aplikacyjny do programu jest dostępny w elektronicznym systemie Witkac (www.witkac.pl). Dla prawidłowego złożenia wniosku obowiązkowe jest posiadanie konta w elektronicznym systemie Witkac.

Oceny wartości merytorycznej projektu zgłoszonego we wniosku, biorąc pod uwagę kryteria przyjęte w Regulaminie programu Zamówienia choreograficzne – edycja 2024, dokona Komisja powołana przez Dyrektora lub Zastępcę Dyrektora Narodowego Instytutu Muzyki i Tańca, w której skład wejdą zewnętrzni eksperci/ekspertki z dziedziny tańca.

Wyniki naboru zostaną ogłoszone na stronie www.nimit.pl do 29 lutego 2024 roku, a wnioskodawcy wybranych do realizacji projektów zostaną poinformowani o pozytywnej decyzji drogą elektroniczną, na podany we wniosku adres e-mail.

Regulamin konkursu i wzory oświadczeń można pobrać ze strony: https://nimit.pl/aktualnosci/zamowienia-choreograficzne-2024-rozpoczynamy-nabor-wnioskow/

Osoby odpowiedzialne za realizację programu:

dr hab. Aleksandra Dziurosz, prof. ucz. – Zastępca Dyrektora Narodowego Instytutu Muzyki

Maria Opałka – Kierownik Działu Impresariatu Tańca

Patrycja Alenkuć – Specjalistka ds. Impresariatu Tańca, koordynatorka Programu,
tel.: +48  785 180 000,
mail: zamowienia.choreograficzne@nimit.pl

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close