Narodowy Instytut Muzyki i Tańca ogłasza otwarty konkurs mający na celu wyłonienie najciekawszych produkcji tanecznych, które zostaną zaprezentowane podczas finału Polskiej Platformy Tańca wiosną 2024 roku w Łodzi. Zgłoszenia można przesyłać do 31 maja 2023 roku.

Wersja do druku

Pobierz PDF

Udostępnij

Polska Platforma Tańca to projekt, który prezentuje wybrane spektakle taneczne stworzone przez polskich choreografów i zrealizowane przez zespoły tańca / artystów / artystki działające w Polsce. Zaproszenie do udziału w tym wydarzeniu zagranicznych managerów i promotorów tańca stwarza możliwości do zapoznania się z polskim repertuarem oraz do nawiązywania międzynarodowych kontaktów, których celem jest prezentowanie polskiej sztuki tańca poza granicami kraju.

Finał Polskiej Platformy Tańca odbędzie się w Łodzi w dniach 18–21 kwietnia 2024 roku. Głównym organizatorem Polskiej Platformy Tańca jest Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.

Polska Platforma Tańca to wydarzenie ważne dla polskiego środowiska tańca i bardzo przez nie wyczekiwane. Tym bardziej cieszę się, że ogłaszamy ten konkurs. Głęboko wierzę, że Polska Platforma Tańca będzie ważnym narzędziem promocji za granicą zarówno polskiego tańca, jak i ludzi, którzy go tworzą. Będzie jednocześnie przestrzenią, która pozwoli na poziomie krajowym na głębsze poznanie potencjału twórczego polskiej sceny tanecznej – mówi Karol Urbański – zastępca dyrektora NIMiT ds. tańca.

Do udziału w konkursie organizator zaprasza w szczególności polskie zawodowe zespoły tańca współczesnego, dawnego, teatry tańca, zespoły baletowe i folklorystyczne oraz artystów sztuki tańca działających i na stałe rezydujących w Polsce, a także artystów posiadających polskie obywatelstwo przebywających czasowo za granicą. 

 

Zgłaszany spektakl powinien spełniać następujące kryteria:

musi mieć swoją premierę pomiędzy 1 grudnia 2018 roku a 31 maja 2023 roku,
nie mógł być już zgłaszanym do Polskiej Platformy Tańca w 2019 roku,
musi być stworzony przez choreografów posiadających obywatelstwo polskie oraz być zrealizowany przez zawodowe zespoły / artystów / artystki tańca działające na terenie Polski,
musi trwać minimum 30 minut.

Spektakle prezentowane będą w następujących kategoriach:

  1. Spektakle dla dzieci na Małą Platformę Tańca,
  2. Spektakle z udziałem od 1 do 5 artystów / artystek na scenie,
  3. Spektakle z udziałem od 6 artystów / artystek na scenie.

Komisja składająca się z przedstawicieli środowiska tańca powołanych przez organizatora wybierze 30 spektakli do selekcji finalnej, która odbędzie się na podstawie obejrzanych przez komisję przedstawień podczas publicznych pokazów „na żywo” na terenie Polski.
Do prezentacji podczas finału Polskiej Platformy Tańca 2024 wyłonionych zostanie łącznie 15 spektakli.

Aby zgłosić spektakl, należy wypełnić i przesłać formularz dostępny na stronie internetowej.
Link do formularza zgłoszeniowego: https://forms.office.com/e/MCJCh12SPn
Link do strony konkursu: https://nimit.pl/aktualnosci/polska-platforma-tanca-7-edycja-start-naboru/

Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 31 maja 2023 roku o godz. 23.59.

O Narodowym Instytucie Muzyki i Tańca

Narodowy Instytut Muzyki i Tańca realizuje projekty twórcze, wydawnicze, naukowe i stypendialne. Tworzy nowe standardy współpracy artystów i instytucji. Prowadzi takie projekty jak: Nagroda im. Oskara Kolberga „Za zasługi dla kultury ludowej”, Przestrzenie Sztuki, Koryfeusz Muzyki Polskiej, PolandDances czy Międzynarodowy Konkurs Muzyki Polskiej. Zespół Instytutu dba o to, by polscy muzycy i tancerze mogli się stale rozwijać i prezentować swoje dokonania nie tylko w kraju, ale i za granicą. Wszystkie zadania finansowane są w ramach działalności bieżącej Instytutu z dotacji Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. https://nimit.pl/

Osoby odpowiedzialne za realizację naboru:

Karol Urbański – Zastępca Dyrektora Narodowego Instytutu Muzyki i Tańca
Aleksandra Kleinrok – Kierowniczka Działu Impresariatu Tańca, Departament Tańca Narodowego Instytutu Muzyki i Tańca
Alicja Kosińska / Maciej Kotarba – Koordynatorzy Polskiej Platformy Tańca 2024

Adres mailowy organizatora konkursu:
info@polskaplatformatanca.pl

Kontakt dla mediów:
Agnieszka Wyszomirska
agnieszka.wyszomirska@nimit.pl, +48 887 240 011

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close