Narodowy Instytut Muzyki i Tańca rozpoczął nabór wniosków do programu „PolandDances / Tournée – edycja 2024”, w ramach którego dofinansowane zostaną zagraniczne prezentacje spektakli tanecznych z udziałem polskich tancerzy/tancerek i choreografów/choreografek. Program ten służy prezentacji i promocji polskich twórców i twórczyń tańca wśród zagranicznych kuratorów, prezenterów, producentów i publiczności. W tegorocznej edycji programu wprowadzono zmiany w regulaminie, wynikające z uwzględnienia uwag zgłaszanych przez środowisko tańca.

Wersja do druku

Pobierz PDF

Udostępnij

Tegoroczna edycja programu „PolandDances / Tournée” to kumulacja dotychczasowych doświadczeń, wzbogacona o głosy środowiska tanecznego. Naszym celem jest dotarcie do jeszcze szerszej publiczności i zapewnienie beneficjentom coraz lepszych warunków do prezentowania swojej twórczości przed zagranicznymi odbiorcami, kuratorami i producentami. Chcielibyśmy, aby program stanowił nie tylko wsparcie finansowe, ale również impuls do budowania efektywnych i trwałych międzynarodowych relacji polskiego środowiska tańca – mówi Paula Lis-Sołoducha, Dyrektor Narodowego Instytutu Muzyki i Tańca.

Planowany budżet programu „PolandDances / Tournée – edycja 2024” wynosi 135 tys. zł brutto. Maksymalna kwota dofinansowania projektu wynosi 45 tys. zł brutto.

Wypłata przyznanego wnioskodawcy dofinansowania odbędzie się w formie trzech transz: wypłata pierwszej transzy nastąpi po podpisaniu porozumienia, a kolejne – po zaakceptowaniu sprawozdania częściowego oraz po złożeniu sprawozdania końcowego.

Wnioski należy składać wyłącznie elektronicznie za pomocą formularza Microsoft Forms w terminie od 26 marca do 5 maja 2024 r. do godziny 23.59.

Formularz aplikacyjny, regulamin programu oraz inne niezbędne dokumenty są dostępne na stronie: https://nimit.pl/aktualnosci/polanddances-tournee-2024-rozpoczynamy-nabor-wnioskow/).

Wyniki naboru zostaną ogłoszone na stronie www.nimit.pl nie wcześniej niż 27 maja 2024 roku, a wnioskodawcy wybranych do realizacji projektów zostaną poinformowani o pozytywnej decyzji drogą elektroniczną na podany we wniosku adres email.

Osoby odpowiedzialne za realizację programu:

dr hab. Aleksandra Dziurosz, prof. ucz. – Zastępca Dyrektora Narodowego Instytutu Muzyki i Tańca

Maria Opałka – Kierownik Działu Impresariatu Tańca

Mateusz Czekaj – Starszy Specjalista ds. Impresariatu Tańca, Manager Programu,
tel. +48 785 430 000, mail: office@polanddances.pl

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close