Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego uruchomiło w dniu 24 października 2023 roku programy, których operatorem jest Narodowy Instytut Muzyki i Tańca: „Muzyczny ślad”, „Muzyka”, „Taniec” i „Zamówienia kompozytorskie” w naborze 2024.

Wersja do druku

Pobierz PDF

Udostępnij

Regulaminy dostępne są na stronie internetowej Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w zakładce Programy Ministra 2024.

Składanie wniosków do programów odbywa się za pośrednictwem Elektronicznego Biura Obsługi Interesanta EBOI. Nabór wniosków potrwa do 30 listopada 2023 roku.

„Taniec”

Celem programu jest wspieranie najbardziej wartościowych zjawisk i trendów w tańcu. W ramach programu można wnioskować na następujące rodzaje zadań:

  • Zadanie nr 1: festiwale, przeglądy i konkursy dotyczące tańca;
  • Zadanie nr 2: spektakle taneczne i inne dzieła performatywne z zakresu programu;
  • Zadanie nr 3: zadania dotyczące dokumentacji, badań, popularyzacji i krytyki w zakresie kultury tanecznej;
  • Zadanie nr 4: działania multimedialne, realizowane w całości on-line, prezentujące i popularyzujące dokonania z zakresu tańca.

Wnioski do programu „Taniec” mogą składać samorządowe instytucje kultury (z wyłączeniem instytucji współprowadzonych przez ministra i jednostek samorządu terytorialnego), organizacje pozarządowe, kościoły i związki wyznaniowe oraz podmioty prowadzące działalność gospodarczą.

Budżet programu wraz z odwołaniami wynosi 2 030 000,00 zł.

W przypadku dodatkowych pytań prosimy o kontakt:

Wiktoria Zawadzka: wiktoria.zawadzka@nimit.pl, tel. 887 507 019

Regulamin programu, instrukcje i wytyczne znajdują się poniżej oraz na stronie: https://nimit.pl/aktualnosci/programy-ministra-2024-ruszyly-nabory/

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close