Narodowy Instytut Muzyki i Tańca już po raz piąty organizuje akcję tańczMY, która łączy pasjonatów tańca – zarówno zawodowców, jaki i amatorów – we wspólnym świętowaniu. Celem akcji jest zrzeszenie środowiska tanecznego wokół idei Międzynarodowego Dnia Tańca, który obchodzony jest co roku 29 kwietnia. Wydarzenia można zgłaszać do 13 kwietnia.

Wersja do druku

Pobierz PDF

Udostępnij

Do udziału w tegorocznej akcji tańczMY  Narodowy Instytut Muzyki i Tańca zaprasza nie tylko instytucje artystyczne, organizacje pozarządowe, nie­formalne grupy artystyczne, zespoły taneczne, ale również osoby fizyczne. Zgłoszenie oznacza zorganizowanie dowolnego wydarzenia artystycznego, tanecznego: spektaklu, lekcji, warsztatów, pokazów, prelekcji, spotkań czy performansów. Akcja tańczMY trwać będzie od 21 do 30 kwietnia 2023 roku.


W tym roku już po raz piąty Narodowy Instytut Muzyki i Tańca zaprasza do wspólnej celebracji Międzynarodowego Dnia Tańca – a przede wszystkim radości tańczenia, która niech nam towarzyszy każdego dnia – w ramach akcji tańczMY.
Zachęcamy gorąco do uczestnictwa w niej wszystkie instytucje, organizacje, szkoły, uczelnie, które w swojej ofercie mają działania związane z tańcem, a także wszystkich, dla których taniec jest ważną częścią życia. Nie stawiamy żadnych ograniczeń, wiekowych, stylistycznych, formalnych – każda propozycja taneczna może stać się częścią naszej akcji. Niech akcja tańczMY tak owocnie jak dotychczas przyczynia się do popularyzacji tańca we wszystkich przejawach – mówi Karol Urbański, zastępca dyrektora NIMiT.

Nabór wydarzeń składających się na tegoroczną edycję tego tanecznego przedsięwzięcia potrwa do 13 kwietnia.  Formularz, za pomocą którego można zgłosić wydarzenie znajduje się na stronie: link.

Dołącz do akcji tańczMY i świętujmy razem Międzynarodowy Dzień Tańca!

O Narodowym Instytucie Muzyki i Tańca

Narodowy Instytut Muzyki i Tańca realizuje projekty twórcze, wydawnicze, naukowe i stypendialne. Tworzy nowe standardy współpracy artystów i instytucji. Prowadzi takie projekty jak: Nagroda im. Oskara Kolberga za zasługi dla kultury ludowej, Przestrzenie Sztuki, Koryfeusz Muzyki Polskiej, PolandDances czy Międzynarodowy Konkurs Muzyki Polskiej. Zespół Instytutu codziennie dba o to, by polscy muzycy i tancerze mogli się stale rozwijać i prezentować swoje dokonania nie tylko w kraju, ale i za granicą. Wszystkie zadania finansowane są w ramach działalności bieżącej Instytutu z dotacji Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. https://nimit.pl/.

Koordynator akcji tańczMY
Maciej Seniw – kierownik Działu Edukacji i Popularyzacji Tańca NIMiT, e-mail:
maciej.seniw@nimit.pl

Kontakt dla mediów:
Agnieszka Wyszomirska: e-mail: agnieszka.wyszomirska@nimit.pl, nr tel.: + 48 887 240 011

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close