Do 10 czerwca można składać wnioski do programu Narodowego Instytutu Muzyki i Tańca „Wspieranie aktywności międzynarodowej” w edycji II/2024. W tym roku wsparcie finansowe na realizację pojedynczego projektu zostało podniesione do 8 tys. zł brutto. Program podzielono na dwie edycje. Dzięki temu liczba projektów możliwych do zrealizowania łącznie w obu naborach zwiększyła się dwukrotnie względem ubiegłorocznej edycji.

Wersja do druku

Pobierz PDF

Udostępnij

Celem programu „Wspieranie aktywności międzynarodowej” jest podnoszenie kwalifikacji, kompetencji, zwiększanie zasobów zawodowych osób profesjonalnie zajmujących się tańcem w formie udziału w aktywnościach odbywających się zagranicą, w tym także w trybie on-line. O dofinansowanie mogą ubiegać się m.in. zawodowi artyści tańca, kadra pedagogiczna, naukowo-badawcza, menadżerska i producencka związana z tańcem, a także studenci.

Istotne szczegóły i zmiany w edycji II/2024 programu „Wspieranie aktywności międzynarodowej”:

  • umożliwienie aplikacji większej liczbie wnioskodawców poprzez zniesienie obostrzenia rocznej przerwy w aplikowaniu do programu osób, które otrzymały wsparcie w 2023 roku;
  • poszerzenie rodzajów aktywności zagranicznej, co w rezultacie umożliwi udział w:

– warsztatach
– aktywnościach artystycznych (np. rezydencjach)
– seminariach
– specjalistycznych szkoleniach
– targach
– platformach tańca
– case studies
– wizytach studyjnych, networkingowych i sieciujących
– kwerendach naukowych
– działaniach naukowo-badawczych.

Wśród wymienionych uprawnionych wnioskodawców mogą być także studenci/studentki.

Planowany budżet Programu w edycji II/2024 wynosi 88  tys. zł brutto.

W ramach programu w edycji II/2024 Narodowy Instytut Muzyki i Tańca dofinansuje zakwalifikowane projekty maksymalną kwotą 8 tys. zł brutto.

Termin składania wniosków upływa 10 czerwca 2024 roku o godz. 23.59.

31 maja o godzinie 12.00 w formie on-line odbędzie się spotkanie informacyjne dla osób zainteresowanych naborem do edycji II/2024.

Podczas spotkania będzie można rozwiać wątpliwości związane z regulaminem, umowami, wnioskiem i sprawozdaniem.

Spotkanie odbędzie się na platformie Teams – LINK DO SPOTKANIA znajduje się TUTAJ.

Formularz aplikacyjny do programu jest dostępny w elektronicznym systemie Witkac (www.witkac.pl). Aby prawidłowo złożyć wniosek, trzeba posiadać konto w elektronicznym systemie Witkac.

Ogłoszenie wyników naboru zostanie opublikowane na stronie internetowej Narodowego Instytutu Muzyki i Tańca (www.nimit.pl) nie wcześniej niż 1 lipca 2024 roku, a wnioskodawcy wybranych do realizacji projektów zostaną poinformowani o pozytywnej decyzji drogą elektroniczną na podany we wniosku adres e-mail.

Regulamin programu, wzór wniosku i wszystkie niezbędne dokumenty znajdują się na stronie: https://nimit.pl/aktualnosci/wspieranie-aktywnosci-miedzynarodowej-startuje-nabor-wnioskow-do-edycji-ii-2024/.

Osoby odpowiedzialne za program:

dr hab. Aleksandra Dziurosz, prof. ucz. – Zastępca Dyrektora Narodowego Instytutu Muzyki

Maria Opałka – Kierownik Działu Impresariatu Tańca

Patrycja Alenkuć – Specjalistka ds. impresariatu tańca, Managerka programu, tel.: +48 785 180 000, mail: wspieranie.aktywnosci.miedzynarodowej@nimit.pl.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close