Oslo National Academy of the Arts (KHiO) prowadzi nabór zgłoszeń do dwóch programów studiów magisterskich, skierowanych do osób zainteresowanych praktykami ucieleśnionymi. Zwieńczeniem studiów jest uzyskanie tytułu magistra w dziedzinie choreografii lub tańca. Podczas trwających cztery semestry studiów słuchacze i słuchaczki rozwijają swoją sprawczość jako choreografowie/choreografki i wykonawcy/wykonawczynie tańca poprzez eksperymentowanie z ruchem w czasie i przestrzeni.

Wersja do druku

Pobierz PDF

Udostępnij

Małe grupy – doświadczony zespół opiekunów

Każdy z programów przyjmuje w danym roku akademickim jedynie pięcioro słuchaczy/słuchaczek. Uczelnia kładzie nacisk na indywidualny tok nauczania i dostosowanie treści programu do indywidualnych potrzeb studentów/studentek. Studia są bezpłatne; udział w naborze nie jest objęty ograniczeniami wiekowymi. Osoby studiujące otrzymają wsparcie i wskazówki od zespołu opiekunów w KHiO oraz wykładowców/wykładowczyń i artystów/artystek gościnnych.


Ucieleśnienie i alfabetyzacja cielesna

Studenci i studentki programu Master Dance zgłębiają proces przemiany tancerza/tancerki od rzemieślnika/rzemieślniczki w artystę/artyskę i performera/performerkę. Więcej informacji na oficjalnej stronie MA DANCE.


Rozwijanie kompetencji w zakresie kompozycji i poetyki choreografii 

Słuchacze i słuchaczki programu Master Choreography przyglądają się z bliska procesowi powstawania idei artystycznych i ich materializacji. Więcej informacji na oficjalnej stronie MA Choreography.


Spektakularna lokalizacja/ wyjątkowe zaplecze/ dobre warunki do nauki

Budynek akademii mieści się przy wodospadzie i wyposażony jest w unikalne zaplecze, które zapewnia doskonałe warunki pracy, kilka scen oraz dużą, specjalistyczną bibliotekę w zakresie sztuk performatywnych i wizualnych. Akademia to również tętniący życiem kampus, w którym spotykają się studenci i studentki różnych specjalności, od tańca/choreografii, przez teatr, operę, projektowanie/kostiumografię, po sztuki wizualne i sztukę użytkową. Programy studiów oferowane przez uczelnię promują dociekliwość i otwartość, dialog i współpracę, różnorodność kulturową i wykonawczą; wymiany interdyscyplinarne na różnych poziomach rozwoju artystycznego (BA, MA, PhD); zapewnienie warunków do eksperymentowania w bezpiecznej przestrzeni, wolnej od seksizmu, rasizmu, ableizmu i innych rodzajów dyskryminacji.


Nabór zgłoszeń

Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 1 grudnia 2022. Organizator zachęca do składania zgłoszeń z wyprzedzeniem..

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close