22 października w godz. 10.00–14.00 w ramach projektu Nowa choreografia. Kierunki i praktyki odbędą się warsztaty ruchowo-teoretyczne prowadzone przez Wojciecha Grudzińskiego i poświęcone jego praktyce choreograficznej. Zajęcia są skierowane do wszystkich studentów/studentek, badaczy/badaczek, osób zainteresowanych tańcem i choreografią. Niewymagane jest wcześniejsze doświadczenie w tańcu ani przygotowanie kondycyjne.
Wersja do druku
Pobierz PDF
Udostępnij
Warsztaty są bezpłatne. Obowiązują zapisy – formularz zgłoszeniowy znajduje się pod linkiem: https://forms.office.com/r/D7F9UWFyty.
Liczba miejsc jest ograniczona, liczy się kolejność zgłoszeń. Pierwszeństwo rejestracji mają studenci/studentki Uniwersytetu Jagiellońskiego.
Projekt Nowa choreografia. Kierunki i praktyki rozpoczął się od serii pytań o możliwości budowania nowej jakości komunikacji między badaczkami i artystkami. Pytań o to, jak pisać i mówić o ruchu, jak go badać oraz teoretyzować. Nowa choreografia jest obszarem, który daje możliwość do wytwarzania alternatywnych sposobów dzielenia się wiedzą. Z jednej strony jest nurtem podejmującym dialog z dziedzictwem sztuki tańca i choreografii, z drugiej – wskazuje nowe możliwe kierunki ich rozwoju.
***
Wojciech Grudziński – tancerz i choreograf. Absolwent Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej w Warszawie oraz Wydziału Tańca Współczesnego CODARTS – Rotterdam Dance Academy w Holandii. Obecnie związany z programem DAS Graduate School – Academy of Theater and Dance na Uniwersytecie w Amsterdamie. Współpracował m.in. z Dries Verhoeven, Martą Ziółek, Ulą Sickle, Aleksandrą Borys, Magdaleną Przybysz, Katarzyną Kalwat, Haną Umedą, Jens van Daele / Burning Bridges i CoisCéim Dance Company. Zrealizował własne projekty choreograficzne takie jak: SLAVE4YOU, PAX, POPULUXE, RODOS. W 2021 roku Grudziński pracował nad nowym spektaklem, realizowanym we współpracy z Ewą Grudzińską – matką choreografa. Punktem wyjścia koncepcji było zjawisko najbliższego pokrewieństwa, relacja matki i syna. Spektakl Dance mom jest koprodukcją Teatru im. Stefana Żeromskiego w Kielcach oraz Nowego Teatru w Warsawie we współpracy z Art Stations Foundation by Grażyna Kulczyk.
Projekt Nowa choreografia. Kierunki i praktyki sfinansowano ze środków Priorytetowego Obszaru Badawczego Heritage Heritage Open Courses (edycja A) w ramach Programu Strategicznego Inicjatywa Doskonałości w Uniwersytecie Jagiellońskim.
Kuratorki projektu: Zuzanna Berendt, Daria Kubisiak, Alicja Müller, Izabela Zawadzka
Autorka identyfikacji: Weronika Wawryk