Czas działać: Jak brak wiedzy w sektorze kultury tworzy bariery dla niepełnosprawnych artystów i odbiorców to wyjątkowe nowe badanie, którego autorem jest On the Move, Cultural Mobility Network. Raport obejmuje 42 kraje i bada bariery, jakie napotykają osoby z niepełnosprawnością w dostępie do sztuki.

Wersja do druku

Pobierz PDF

Udostępnij

Raport jest przełomowy – dostarcza pierwszych ponadnarodowych dowodów na to, że brak wiedzy w głównym nurcie kultury jest kluczową barierą uniemożliwiającą artystom i przedstawicielom sztuki z niepełnosprawnością równy udział w kulturze europejskiej.

Raport został zamówiony przez British Council w ramach projektu Europe Beyond Access i zostanie opublikowany 3 grudnia, w Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnością.

  • Ile europejskich festiwali aktywnie poszukuje dzieł stworzonych przez artystów z niepełnosprawnością?
  • Jakie są bariery, które utrudniają dostęp do głównych instytucji kultury?
  • Kto według europejskich menedżerów kultury powinien udzielać wskazówek i wsparcia, aby pomóc im w uczynieniu ich programów bardziej dostępnymi dla profesjonalistów z niepełnosprawnością działających w obszarze kultury i sztuki?

To tylko niektóre z pytań, na które odpowiadają wyniki badania.

Organizatorzy zapraszają do udziału w wydarzeniu online, które odbędzie się 3 grudnia w godzinach 10.30-12.30 CET (Central European Time).

Link do rejestracji

Podczas tego 120-minutowego wydarzenia online autorzy badań będą rozmawiać z kluczowymi europejskimi interesariuszami kultury, zgłębią kluczowe tematy i kwestie poruszane w raporcie. Ponadto wielu artystów, menedżerów kultury i polityków kulturalnych odniesie się do raportu. Uczestnicy webinaru będą mogli zadawać pytania zespołowi badawczemu.

Współtwórcy raportu:

  • Caroline Bowditch: Dyrektorka Generalna, Arts Access Victoria (AUS)
  • Jo Verrent: Producentka, Unlimited (Wielka Brytania)
  • Barbara Gessler: Szefowa Kreatywnej Europy, Komisja Europejska
  • Geoliane Arab: Doradczyni ONDA [Narodowe Biuro ds. Dyfuzji Artystycznej] (FR)
  • Maria Vlachou: Dyrektorka Wykonawcza, Acesso Cultura (PT)
  • Filip Pawlak: Artysta i Producent (POL)
  • Sonja Parmentier: Artystka, nauczycielka i aktywistka (Holandia)

Język i dostęp

Webinarium odbędzie się w języku angielskim, z napisami w języku angielskim; Brytyjski język migowy i międzynarodowy znak migowy.

Podpisy zostaną przetłumaczone za pomocą sztucznej inteligencji na wybrane języki europejskie – na życzenie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close