Trwa open call do wydarzenia dansePlatForma#23, które odbędzie się we Francji. Tegoroczna edycja nosi nazwę Acting for Peace. Zgłoszenia są przyjmowane do 12 września 2022 roku.

Wersja do druku

Pobierz PDF

Udostępnij

Działania na rzecz pokoju poprzez taniec współczesny

DansePlatForma powstała we Francji się trzy lata temu i postawiła sobie za cel stworzenie artystycznej współpracy pomiędzy Wschodem a Zachodem, a obecnie – z powodu agresji Rosji na Ukrainę – przeformułowała swoją strukturę. Jej twórcy uważają, że bardziej niż kiedykolwiek wcześniej istnieje potrzeba kontynuowania wspólnie w międzynarodowym gronie dialogu i poprzez ekspresję przypominania o humanitaryzmie.

Podczas drugiej edycji dansePlatForma pragnie otworzyć się  szerzej na wschodnią Europę. Zaprasza twórców z Ukrainy oraz krajów ościennych, gdzie toczy się wojna, jak również twórców pochodzących z Rosji, którzy są przeciwni agresji rosyjskiej na Ukrainę lub nie są rezydentami Rosji, czy też wyjechali z niej na znak protestu.

DansePlatForma postrzega taniec jako uniwersalny język ekspresji łączący narody.

Jeśli wierzysz, że możliwa jest inna droga, droga pokoju i że kultura może przeciwstawić się barierom i kryzysom, zapraszamy do składania swoich aplikacji do naszego programu.

Na specjalną edycję drugiej dansePlatFormy w Montpellier organizatorzy poszukują choreografów tańca współczesnego powyżej 18. roku życia, którzy mogliby zaprezentować tam swoje prace. Otrzymane aplikacje będą analizowane przez komisję programową dansePlatFormy, stworzoną przez Nathalie Brun i Mitię Fedotenko założycieli i współdyrektorów dansePlatFormy oraz Benoit Larbiou and Séverine Blaison – odpowiednio Prezesa i Sekretarza Autre MiNA Company, francuskiego producenta dansePlatFormy.

Międzynarodowe Jury wybrane przez europejskich partnerów dansePlatFormy  podczas pierwszej selekcji wyłoni choreografów/choreografki z Polski i Rumunii. Komisja programowa dansePlatFormy zaprosi z kolei choreografki/choreografów z Ukrainy i Rosji.

Wnioskodawcy są zobowiązani do przestrzegania szczegółowych warunków i specjalnych wymagań: powinni przesłać wymagane załączniki, tj. nagranie wideo w całości, fotografie, linki, wymagania techniczne. W innym przypadku ich aplikacje nie będą rozpatrywane.

Aplikacje można przesyłać do 12 września.

Organizatorzy czekają na:

 • sola albo duety o długości od 25 do 40 minut,
 • tria albo kwartety o długości od 40 minut do 1 godziny

Kogo poszukują?

Nabór jest otwarty dla choreografów/choreografek z Polski, Rumunii, Ukrainy i rosyjskich choreografów/choreografek oraz tancerzy przybywających poza Rosją (non-resident in Russia). Choreografowie/choreografki powinni mieć ukończone 18 lat.
Oczekiwana jest forma tańca współczesnego (jeśli pojawia się tekst w spektaklu, powinny być przygotowane napisy w języku francuskim).
Spektakl powinien być grany mniej niż trzy lata od premiery lub mieć nową wersję w repertuarze artysty/ zespołu.)
Spektakle proponowane już podczas pierwszej edycji dansePlatFormy nie będą rozpatrywane.

Formalne wymagania techniczne:

 • 10 m x 10 m scena z oświetleniem i nagłośnieniem, możliwość prezentacji wideo,
 • ustawianie świateł tego samego dnia (3 godz. maks.),
 • scenografia, dźwięk i świtało techniczne,
 • wspólny sprzęt

Oczekiwana dostępność: styczeń 2023 roku

Warunki w Montpellier podczas wydarzenia dansePlatForma#23:

 • promocja i public relations,
 • bezpłatny dostęp do sceny i obsługi technicznej (sprzęty i zasoby ludzkie),
 • opieka nad zespołem artystycznym do maksimum czterech osób (w tym choreograf, tancerze, muzycy, inni artyści): podróż, zakwaterowanie i wyżywienie, honorarium w euro

Organizatorzy nie pokrywają kosztów:

 • wizowych,
 • kosztów przewozu transportu w ładowni,
 • honorarium, kosztów podróży i wyżywienia dla większej niż cztery liczby osób w zespołach artystycznych

Należy aplikować na stronie: https://www.danseplatforma.com/le-projet

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close