Trwa open call do wydarzenia dansePlatForma#23, które odbędzie się we Francji. Tegoroczna edycja nosi nazwę Acting for Peace. Zgłoszenia są przyjmowane do 7 września 2022 roku.

Wersja do druku

Pobierz PDF

Udostępnij

Działania na rzecz pokoju poprzez taniec współczesny

DansePlatForma powstała we Francji się trzy lata temu i postawiła sobie za cel stworzenie artystycznej współpracy pomiędzy Wschodem a Zachodem, a obecnie – z powodu agresji Rosji na Ukrainę – przeformułowała swoją strukturę. Jej twórcy uważają, że bardziej niż kiedykolwiek wcześniej istnieje potrzeba kontynuowania wspólnie w międzynarodowym gronie dialogu i poprzez ekspresję przypominania o humanitaryzmie.

Podczas drugiej edycji dansePlatForma pragnie otworzyć się  szerzej na wschodnią Europę. Zaprasza twórców z Ukrainy oraz krajów ościennych, gdzie toczy się wojna, jak również twórców pochodzących z Rosji, którzy są przeciwni agresji rosyjskiej na Ukrainę lub nie są rezydentami Rosji, czy też wyjechali z niej na znak protestu.

DansePlatForma postrzega taniec jako uniwersalny język ekspresji łączący narody.

Jeśli wierzysz, że możliwa jest inna droga, droga pokoju i że kultura może przeciwstawić się barierom i kryzysom, zapraszamy do składania swoich aplikacji do naszego programu.

Na specjalną edycję drugiej dansePlatFormy w Montpellier organizatorzy poszukują choreografów tańca współczesnego powyżej 18. roku życia, którzy mogliby zaprezentować tam swoje prace. Otrzymane aplikacje będą analizowane przez komisję programową dansePlatFormy, stworzoną przez Nathalie Brun i Mitię Fedotenko założycieli i współdyrektorów dansePlatFormy oraz Benoit Larbiou and Séverine Blaison – odpowiednio Prezesa i Sekretarza Autre MiNA Company, francuskiego producenta dansePlatFormy.

Międzynarodowe Jury wybrane przez europejskich partnerów dansePlatFormy  podczas pierwszej selekcji wyłoni choreografów/choreografki z Polski i Rumunii. Komisja programowa dansePlatFormy zaprosi z kolei choreografki/choreografów z Ukrainy i Rosji.

Wnioskodawcy są zobowiązani do przestrzegania szczegółowych warunków i specjalnych wymagań: powinni przesłać wymagane załączniki, tj. nagranie wideo w całości, fotografie, linki, wymagania techniczne. W innym przypadku ich aplikacje nie będą rozpatrywane.

Aplikacje można przesyłać do 7 września.

Organizatorzy czekają na:

 • sola albo duety o długości od 25 do 40 minut,
 • tria albo kwartety o długości od 40 minut do 1 godziny

Kogo poszukują?

Nabór jest otwarty dla choreografów/choreografek z Polski, Rumunii, Ukrainy i rosyjskich choreografów/choreografek oraz tancerzy przybywających poza Rosją (non-resident in Russia). Choreografowie/choreografki powinni mieć ukończone 18 lat.
Oczekiwana jest forma tańca współczesnego (jeśli pojawia się tekst w spektaklu, powinny być przygotowane napisy w języku francuskim).
Spektakl powinien być grany mniej niż trzy lata od premiery lub mieć nową wersję w repertuarze artysty/ zespołu.)
Spektakle proponowane już podczas pierwszej edycji dansePlatFormy nie będą rozpatrywane.

Formalne wymagania techniczne:

 • 10 m x 10 m scena z oświetleniem i nagłośnieniem, możliwość prezentacji wideo,
 • ustawianie świateł tego samego dnia (3 godz. maks.),
 • scenografia, dźwięk i świtało techniczne,
 • wspólny sprzęt

Oczekiwana dostępność: styczeń 2023 roku

Warunki w Montpellier podczas wydarzenia dansePlatForma#23:

 • promocja i public relations,
 • bezpłatny dostęp do sceny i obsługi technicznej (sprzęty i zasoby ludzkie),
 • opieka nad zespołem artystycznym do maksimum czterech osób (w tym choreograf, tancerze, muzycy, inni artyści): podróż, zakwaterowanie i wyżywienie, honorarium w euro

Organizatorzy nie pokrywają kosztów:

 • wizowych,
 • kosztów przewozu transportu w ładowni,
 • honorarium, kosztów podróży i wyżywienia dla większej niż cztery liczby osób w zespołach artystycznych

Należy aplikować na stronie: https://www.danseplatforma.com/le-projet

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close