Nowy Teatr w Warszawie, Teatr im. Stefana Żeromskiego w Kielcach oraz Łaźnia Nowa w Krakowie ogłaszają nabór projektów do trzeciej edycji choreograficznego programu produkcyjnego „Poszerzanie pola” kuratorowanego przez Joannę Leśnierowską. W ramach edycji 2022 planowana jest realizacja dwóch premier. Program jest dedykowany polskim artystkom i artystom tańca (pod uwagę brane jest obywatelstwo, miejsce stałej rezydencji dowolne), które są w stanie udokumentować co najmniej trzy wcześniejsze autorskie prace choreograficzne.

Wersja do druku

Pobierz PDF

Udostępnij

Realizacja programu i premiery planowane są na sierpień i październik 2022 roku.

Projekty wyłonione do realizacji otrzymają:

– budżet produkcyjny (z przeznaczeniem na honoraria realizatorek i realizatorów oraz koszty produkcji, takie jak zakup/wypożyczenie/wykonanie rekwizytów, kostiumów, scenografii, dopożyczenie sprzętu oraz stworzenie dedykowanych materiałów promocyjnych, zakwaterowanie, przejazdy)

80 tys. zł brutto – spektakl realizowany w Nowym Teatrze w Warszawie, na małej scenie teatru

70 tys. zł brutto – spektakl realizowany w Teatrze S. Żeromskiego w Kielcach

– trzytygodniową rezydencję produkcyjną w „Domu Utopii” w Krakowie w terminie uzgodnionym z artystami i w zależności od możliwości w miejscu rezydencji (w ramach rezydencji zapewniona przestrzeń do pracy, pokrycie kosztów podróży, noclegów artystów i artystek oraz diety)

– maksymalnie dziesięciodniową rezydencję produkcyjną w Nowym Teatrze prowadzącą bezpośrednio do premiery spektaklu (teatr zapewnia przestrzeń do pracy, nie uwzględnia kosztów podróży oraz noclegów artystów; koszty te mogą być uwzględnione w budżecie produkcyjnym)

– maksymalnie dziesięciodniową rezydencję produkcyjną w Teatrze im. S. Żeromskiego, prowadzącą bezpośrednio do premiery spektaklu (teatr zapewnia przestrzeń do pracy, nie uwzględnia kosztów podróży oraz noclegów artystów; koszty te mogą być uwzględnione w budżecie produkcyjnym)

– niezbędną profesjonalną pomoc techniczną i opiekę produkcyjną oraz przedpremierową koordynację promocji spektaklu.

Wyprodukowane spektakle mogą wejść na stałe do repertuarów Nowego Teatru oraz Teatru im. S. Żeromskiego, ponadto istnieje możliwość pokazania zrealizowanych produkcji podczas festiwalu Boska Komedia w 2022 roku.

Warunki dalszej eksploatacji prac będą przedmiotem odrębnej umowy z Nowym Teatrem oraz Teatrem im. S. Żeromskiego.

Aplikacje do programu powinny zawierać:

– koncepcję spektaklu (nie więcej niż 3 strony A4) zawierającą planowaną listę realizatorów oraz informację, o który budżet i do którego teatru aplikujący się ubiega.

– CV wraz z dossier artystycznym prezentującym dotychczasowy dorobek aplikującego (wraz z linkami do rejestracji wcześniejszych prac).

Termin nadsyłania zgłoszeń: 13 lutego 2022, g. 23.59

26 stycznia o godzinie 18.00 odbędzie się spotkanie na platformie Zoom z kuratorką programu Joanną Leśnierowską oraz Joanną Nuckowską, które wyjaśnią warunki udziału w projekcie, produkcji i późniejszej eksploatacji wyprodukowanych w ramach programu spektakli.

Wszystkie osoby chętne do wzięcia udziału w spotkaniu proszone są o przesłanie takiej informacji mailem: choreografia@nowyteatr.org

Aplikacje powinny być przesłane drogą elektroniczną: choreografia@nowyteatr.org

Wybór projektów do realizacji przebiegnie dwuetapowo – na podstawie nadesłanych zgłoszeń i w drugim etapie, rozmów z wybranymi artystami.

Komisja będzie się składać z przedstawicielek i przedstawicieli partnerskich instytucji, kuratorki Joanny Leśnierowskiej oraz niezależnych ekspertek – Marty Keil i Joanny Nuckowskiej.

Decyzja Komisji zostanie ogłoszona na początku marca 2022 roku.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close