Magda Fejdasz i Monika Szpunar zapraszają na Laboratorium praktyk siostrzeństwa, które odbędzie się we wtorek 28 września w godz. 18.00-20.00. Warsztaty są otwarte dla dorosłych i młodzieży ciekawych pracy z ciałem, niezależnie od doświadczenia ruchowego czy tanecznego.

Wersja do druku

Pobierz PDF

Udostępnij

Podczas zajęć chcemy podzielić się naszymi praktykami pracy z ciałem, ruchem i głosem do budowania tego, co wspólne przy jednoczesnym wzmacnianiu tego co indywidualne. Poprzez praktykę ruchową jak i pracą z wyobraźnią, pragniemy stworzyć dla uczestników i uczestniczek otwartą przestrzeń na spotkanie się ze swoim ciałem i z drugim człowiekiem. Wspólnie skoncentrujemy się na zagadnieniu własnej narracji (co nas motywuje, kiedy się poruszamy) oraz sposobem, w jaki współgra ona z oddechem, ruchem i pamięcią ciała. Będziemy badać, jak dialog z sobą samą może wzmocnić oraz uformować indywidualne i wspólne działania. W ramach naszych zająć czerpiemy z technik tańca współczesnego, choreografii, improwizacji, ćwiczeń performatywnych oraz somatycznych. Pracujemy indywidualnie jak i w duetach, studiując ciało oraz jego potencjał.

Warsztaty otwarte dla dorosłych i młodzieży ( powyżej 15 roku życia) ciekawych pracy z ciałem, niezależnie od doświadczenia ruchowego czy tanecznego.

Praca w parach/ duetach – zachęcamy do przyjścia na warsztaty ze swoją siostrą, przyjacielem, partnerem, tatą lub kuzynką 🙂 Można także bez – na pewno znajdziemy osobę do pary!

Wstęp: 10 zł (płatne w Kasie Biletowej GSW przed warsztatami).

Zapisy: mwolnicka@galeriaopole.pl (w tytule LABORATORIUM)

Liczba miejsc ograniczona!

Magda Fejdasz to choreografka, aktorka, performerka. W 2013 ukończyła AST w Krakowie, Wydział Teatru Tańca w Bytomiu. Współpracowała m.in. z Teatrem im. A. Fredry w Gnieźnie, Teatrem Dramatycznym im. Szaniawskiego w Wałbrzychu, Teatrem Łaźnia Nowa w Krakowie, Teatrem Powszechnym w Warszawie, TR Warszawa/ Muzeum POLIN, Komuną/Warszawa i kolektywem Dotcompany oraz Martą Ziółek, Renatą Piotrowską, Weroniką Pelczyńską i Moniką Szpunar. Współtworzy inicjatywę choreograficzną praktyki siostrzeństwa.

Monika Szpunar jest absolwentką London Contemporary Dance School i ACTS/Ecole de Danse Contemporaine w Paryżu. Współtworzy londyński girl band The Yonis, inicjatywę choreograficzną praktyki siostrzeństwa oraz Laboratorium Ciała w Krakowskim Centrum Choreograficznym. Tworzy również autorskie projekty i spektakle oraz pracuje jako choreografka do przedstawień teatralnych oraz filmów. Jako tancerka i performerka pracowała z takimi artystami jak: Victor Quijada, Richard Siegal, Dan Van Huynh, Elinor Lewis, Weronika Pelczyńska, Kaori Ito, Kasia Witek, Agnieszka Glińska, Rafaela Sahyoun oraz Stefano Silvino.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close