W ramach programu Przestrzenie Sztuki Taniec Katowice trwa otwarty konkurs dla choreografów i tancerzy reprezentujących wszystkie gatunki tańca na koncepcję choreograficzną dużego formatu pod hasłem Identyfikacja kulturowa poprzez taniec – autentyczność i pamięć kulturowa.

Wersja do druku

Pobierz PDF

Udostępnij

Choreografia dużego formatu inspirowana tym tematem powinna zakładać udział od 8 do 10 tancerzy. Minimalny czas trwania spektaklu to 40 minut. Wiodącym środkiem ekspresji nadesłanej koncepcji choreograficznej powinien być taniec.

Autor zwycięskiego projektu wyłonionego w konkursie otrzyma zlecenie stworzenia spektaklu (według opisanej w zgłoszeniu własnej koncepcji) oraz nagrodę pieniężną w wysokości 8 tys. zł brutto.

Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 30 września 2022 roku o godz. 23.59. Zgłoszenie powinno nastąpić poprzez formularz dostępny na stronie: https://bit.ly/FormularzKonkursowyPSKatowice.

Szczegóły i regulamin na stronie:
https://miasto-ogrodow.eu/strona/ps_konkurs_choreo/mid/623.

Uwaga! W formularzu należy załączyć CV aplikującego, opis projektu (maximum 2 tys. znaków) oraz krótki film (1–2 minuty) przedstawiający w dowolnej, autorskiej formie sposób realizacji spektaklu i swoje inspiracje konkursowym tematem.

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone do 5 października 2022 roku.

Praca nad stworzeniem spektaklu w oparciu o zwycięską koncepcję choreograficzną dużego formatu oraz pokaz finałowy będą realizowane w Katowicach w okresie od października do listopada 2022 roku. Premiera spektaklu odbędzie się 18 listopada 2022 roku na scenie instytucji Katowice Miasto Ogrodów.

Przestrzenie Sztuki w Katowicach, pragnąc inspirować młode pokolenie nowym myśleniem o społeczeństwie, tworzą warunki sprzyjające rozwojowi różnorodnych, nowatorskich form tańca współczesnego oraz twórczych praktyk artystycznych.

Program Przestrzenie Sztuki jest finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, realizowany przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego. Współorganizator: Akademia Muzyczna w Katowicach

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close