Międzynarodowa sieć CROWD zaprasza artystów i artystki tańca z Danii, Anglii, Finlandii, Islandii, Irlandii, Holandii, Nadrenii Północnej-Westfalii (NRW) w Niemczech oraz Szkocji do składania zgłoszeń do tegorocznej edycji programu rezydencji tanecznych CROWD International Dance Exchange.

Wersja do druku

Pobierz PDF

Udostępnij

Program wspiera artystów i artystki tańca z ugruntowaną praktyką w zakresie tworzenia tańca zaangażowanego społecznie, pomagając w budowaniu sieci kontaktów zawodowych, wymianie doświadczeń z innymi artystami i artystkami tańca oraz rozwijaniu twórczości tanecznej rezydentów i rezydentek, którzy wspólnie tworzą nową wiedzę w zakresie zaangażowania społecznego w dziedzinie tańca.

Sieć CROWD podejmuje działania na rzecz promowania różnorodnej i inkluzywnej społeczności tańca, dlatego organizatorzy zachęcają do składania wniosków osoby z niedostatecznie reprezentowanych środowisk. Oferują stypendia i wsparcie na miejscu, co ułatwić ma udział w rezydencji wnioskodawcom i wnioskodawczyniom z dodatkowymi potrzebami w zakresie dostępności lub obowiązkami opiekuńczymi. Kwestie organizacyjno-pomocowe omawiane są z wnioskodawcami i wnioskodawczyniami przed złożeniem zgłoszenia..

Opłata: € 3200/£ 2800 za osobę. Opłata obejmuje rezydencję (4 tygodnie), przygotowania i dodatkowe sesje cyfrowe w ciągu roku (wstępnie ok. 5 sesji po 1–2 godziny każda).

Jak aplikować?

Przed złożeniem wniosku należy zapoznać się z informacją CROWD 2023 Call Out for Dance Artists dostępną na stronie internetowej www.crowd.dance

Termin składania wniosków: poniedziałek 20 marca 2023 oku. godz. 11.00 czasu polskiego

Organizatorzy zachęcają ponadto do obejrzenia filmu informacyjnego z udziałem artystki tańca CROWD 2022, Elsabet Yonas, w którym omówione zostały kluczowe elementy naboru.

Sieć CROWD to międzynarodowe zrzeszenie organizacji i instytucji kultury, w skład którego wchodzą Goethe-Institut (na całym świecie), Arts Council England (Wielka Brytania), NRW KULTURsekretariat (Niemcy), Nordic Culture Fund (Skandynawia), Creative Scotland (Wielka Brytania), Bora Bora – Dance and Visual Theatre (Dania), Dance Limerick (Irlandia), FABRIC (Wielka Brytania), Dansateliers (Holandia), Dansverkstaedid (Islandia), Pottporus (Dania), TaikaBox (Finlandia), TanzFaktur (Niemcy) oraz The Work Room (Wielka Brytania).

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close