Zapraszamy na drugą edycję Pogłębionego Treningu Kontakt Improwizacji, w czasie którego chciałybyśmy systematycznie i wieloaspektowo podejść do umiejętności potrzebnych, żeby z satysfakcją tańczyć kontakt improwizację.

Wersja do druku

Pobierz PDF

Udostępnij

Dlaczego trening?
Rozwijanie różnorodnych umiejętności, z których korzystamy w tej z pozoru prostej praktyce, wymaga czasu. Podczas treningu damy sobie czas na dotknięcie różnych aspektów tej praktyki, zanurzenie się w detale, wracanie do materiału i pogłębianie interesujących nas zagadnień, ugruntowanie, osadzenie i ich zakorzenienie.
Dla nas kontakt improwizacja jest praktyką, która generuje pytania i rozwija umiejętność świadomego kształtowania własnego procesu uczenia się. Skłania ona do refleksji i odkrywania własnej ciekawości i umiejętność podążania za nią, zaufania jej.

Czego uczymy?
* Kontakt improwizacja w duecie i poza duetem – świadomości ciała i opanowania techniki poruszania się w kontakcie z innymi ciałami, ruchu z ciężarem, umiejętności upadania, nawigowania ruchem i świadomością w dezorientacji i sferycznej przestrzeni;
* Praca z ciężarem, anatomia doświadczalna i wzorce rozwojowe (pozwalające odkryć nowe wzorce poruszania się i przekształcić nieaktualne nawyki);
* Improwizacja (solo, duet, trio, grupa); praca z partyturami, obserwacją, autorefleksją i feedbackiem;
* Rozwijanie metaumiejętności, samoobserwacji, poznawania siebie i facylitowanie swojego doświadczenia;
* Podstawowe rozumienie czym jest kultura zgody (consent culture);
* Historia kontakt improwizacji, rozumienie kontekstu i rozwoju tej formy improwizacji poprzez pracę z tekstami, zapisami, video, rozmowy, pisanie, refleksję.

Dla kogo?
Zapraszamy osoby z doświadczeniem w kontakt improwizacji, improwizacji, praktykach somatycznych, choreograficznych. Zapisy odbywają się przez formularz, w którym prosimy o napisanie o swoim doświadczeniu i motywacji. Wybranym osobom prześlemy dalsze informacje dotyczące rejestracji.

Kiedy?:
Warsztat wprowadzający – otwarty dla wszystkich zainteresowanych osób:
25-26 września
Trening (cykl warsztatów dla stałej zamkniętej grupy):
16-17 października
13-14 listopada
4-5 grudnia
22-23 stycznia
19-20 lutego
19-20 marca
9-10 kwietnia
Godziny:
Soboty: 10-17 z przerwą na obiad
Niedziele: 10-16 z przerwą na obiad

Gdzie:
Piękne, przestronne i pełne światła
Studio42 (dawniej studio Oddaj Ciężar)
Twarda 42
Warszawa
Liczba osób w grupie jest ograniczona.

Cena za kurs:
Warsztat wprowadzający:
Early bird: 330 zł do 30 czerwca
Po tym terminie: 380 zł
Trening:
2080zl za trening przy wpłacie do 30.06, 2380zl po tym terminie
Warsztat wprowadzający i trening:
2310zł
Numer konta do wpłat podamy przy zapisach.

Rejestracja:
https://forms.gle/EQWdFpKyjLn7VR3PA

Pytania:
Napisz do nas na ksenia.i.natalia@gmail.com

Ksenia Opria jest tancerką kontakt improwizacji, facylitatorką ruchu, w swoją pracę wplata praktyki somatyczne. Jest absolwentką kursu „Education in Dance and Somatics”, Eastern Finland Sports Institute (ISLO), 2013/2014. W 2019 r. została certyfikowaną praktyczką Ilan Lev Method. Praktykuje Ruch Autentyczny, Metodę Feldenkraisa. Obecnie współtworzy w międzynarodowym zespole projekt MOSS – Moving into Soft Skills, który jest realizowany przy wsparciu programu Unii Europejskiej Erasmus+.

Natalia Oniśk jest edukatorką, tancerką, performerką i aktywistką taneczną. Od 10 lat prowadzi regularne zajęcia i warsztaty z kontakt improwizacji, improwizacji i świadomości ciała. Studiuje Body-Mind Centering (Somatic Movement Education Program), praktykuje Metodę Feldenkraisa i Ruch Autentyczny. Słuchaczka Dwuletniego Studium Psychologii Procesu. Ukończyła kurs choreografii eksperymentalnej organizowany przez Centrum w Ruchu. Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Alternatywnej Akademii Tańca.

Ksenia i Natalia: Znamy się i tańczymy razem od ponad 10 lat. Od 2019 roku współtworzymy w międzynarodowym zespole projekt MOSS – Moving into Soft Skills z ramienia Fundacji Burdąg. Od lat tworzymy przestrzeń do eksploracji i uczenia się tańca oraz refleksji. Od 2020 prowadzimy wspólnie zajęcia z kontakt improwizacji W dialogu. Od 2021 współtworzymy i prowadzimy Pogłębiony Trening Kontak Improwizacji.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close