Po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią w 2022 powraca Festiwal Połczyn na bosaka z kolejną edycją tanecznych atrakcji. Od 23 do 31 lipca 2022 roku będzie można uczestniczyć w wielu warsztatach skierowanych zarówno do osób zawodowo i profesjonalnie zajmujących się tańcem, jak i wszystkich pasjonatów ruchu. Taniec współczesny, hip-hop, akrobatyka, Gaga, kontakt improwizacja, joga – to i wiele więcej, czeka na uczestników tegorocznej edycji.

Wersja do druku

Pobierz PDF

Udostępnij

Pierwsza edycja festiwalu odbyła się w 2013 roku, towarzysząc programowi artystycznemu Ogólnopolskich Warsztatów Tańca Współczesnego. To skromne wydarzenie przekształciło się w jeden z największych i najbardziej rozpoznawalnych festiwali tańca współczesnego w Polsce.

Nadrzędną ideą towarzyszącą twórcom festiwalu od początku było rozpowszechnianie i ułatwianie dostępu do zróżnicowanych technik tańca dla wszystkich, jak również integracja środowiska tanecznego w Polsce, a to wszystko w przyjaznej i otwartej atmosferze.

Tegoroczna edycja po raz kolejny gromadzi wybitnych tancerzy i pedagogów, z którymi uczestnicy będą mogli się spotkać na zajęciach oraz podczas tzw. „ścieżek”. Wybitna kadra od lat jest znakiem rozpoznawczym festiwalu. Wśród tegorocznych pedagogów są m.in.: Witold Jurewicz, Jacek Owczarek, Elżbieta Chowaniec, Wojciech Furman, Sebastian Flegiel, Igor Podsiadły, Małgorzata Lorenc, Iwona Olszowska, Natalia Iwaniec i Krzysztof Skolimowski.

Poza warsztatami i codziennymi spotkaniami na wybranych przez siebie zajęciach na uczestników czeka też wiele wydarzeń dodatkowych. Festiwal rozpocznie się prezentacją 5 filmów tańca, laureatów projektu Mov(i)e Flow – Polish Dance Film Showcase & Mentoring, wyłonionych przez światowej skali specjalistów z ponad 80 zgłoszeń. Konkurs organizowała M4C Foundation we współpracy z Instytutem Adama Mickiewicza. Na uczestników czekają codzienne wieczorne spotkania na wspólną zabawę poprzez kontakt improwizację podczas jamów tanecznych z muzyką na żywo, odpoczynek i wodne szaleństwo nad jeziorem, wspólne ognisko, najprawdziwszy rave dla tych, którym mało będzie tańców i karaoke, ponieważ przecież wszyscy tancerze uwielbiają śpiewać. Wisienką na torcie tegorocznej edycji będzie spektakl Zdarzenia Pracowni Fizycznej, w reżyserii i wykonaniu Jacka Owczarka. Wszystkie wydarzenia dodatkowe są w cenie karnetu na festiwal.

Partnerem tegorocznego festiwalu jest fundacja Materia z Łodzi. Projekt dofinansowano z budżetu miasta i gminy Połczyn-Zdrój i Urzędu Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego.

Plan tegorocznej edycji oraz informacje o prowadzących znajdują się na stronie internetowej festiwalu: link

Link do zapisów: link

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close