Prof. Ewa Wycichowska zaprasza na warsztaty tańca współczesnego Dancing fairPlayce Poznań.

Wersja do druku

Pobierz PDF

Udostępnij

Poznańskie warsztaty tańca współczesnego, zainicjowane i kierowane przez prof. Ewę Wycichowską w Polskim Teatrze Tańca, swoją tradycją sięgają połowy lat dziewięćdziesiątych XX wieku. W tym czasie program, struktura i formy organizacyjne ewoluowały, dopełniając się przede wszystkim o nowe propozycje techniczne i stylistyczne, będące odpowiedzią na dynamikę sztuki tańca. Warsztaty stały się miejscem spotkań w tańcu tysięcy uczestników, którzy przyjeżdżali do Poznania z całej Polski i świata. Zmieniała się też nazwa wydarzenia, z początkowej, brzmiącej Biennale Tańca Współczesnego, aż po Dancing Poznań. Po zamknięciu tego projektu przez Polski Teatr Tańca w 2016 roku prof. Ewa Wycichowska, pragnąc ocalić znakomitą ideę i kontynuować w Poznaniu cykle warsztatowo-artystyczne, partnera do takich działań dostrzegła w Parku  Rekreacyjno-Sportowym fairPlayce przy ul. Bożydara 10. To w ludziach tym obiektem kierujących Ryszardzie Flisikowskim i Jakubie Rękosiu i w przestrzeniach przez nich stworzonych, letnie warsztaty tańca współczesnego pod nazwą Dancing fairPlayce Poznań znalazły swoją przystań i najlepszy dom. To miejsce, które otwiera się nie tylko na nową myśl i ekspresję taneczną, ale też inspiruje swoim klimatem, entuzjazmem i doskonałymi warunkami do działań edukacyjno-kreacyjnych. Spiritus movens tego przedsięwzięcia, prof.  Ewa Wycichowska, której wizja pozwoliła przed laty urealnić pionierski projekt i uczyniła go jednym z największych przedsięwzięć tanecznych w Europie, znalazła w fairPlayce znakomitych partnerów do realizowaniu kolejnych koncepcji programowych, adekwatnych do nowych trendów, potrzeb i okoliczności przestrzennych. Dancing fairPlayce Poznań to obecnie wydarzenie, które łączy środowiska społeczne, przestrzenie aktywności i formy edukacyjne. W jego programie, oprócz technik stricte tanecznych,  adresowanych do osób  o różnym poziomie zaawansowania można znaleźć propozycje dla dzieci i seniorów, cieszące się ogromną popularnością wieczory taneczno-artystyczne oraz projekty prozdrowotne, otwarte dla mieszkańców Poznania. Kadrę programową tworzą wybitni specjaliści w swoich dziedzinach, znakomici pedagodzy z Polski i świata,

Dancing fairPlayce Poznań stwarza możliwość szkolenia i integracji środowisk tancerzy zawodowych i nieprofesjonalnych, buduje  alternatywną przestrzeń wyrażania się dla młodych ludzi i daje możliwość aktywizacji środowisk senioralnych i rodzinnych. Dzięki swojej lokalizacji ma szansę dotarcia do tej części społeczności Poznania, która nie korzysta z oferty proponowanej przez tzw. centrum. Dzięki stałemu patronatowi i  dofinansowaniu projektu przez Miasto Poznań część działań programowych jest dla uczestników bezpłatna.

FairPlayce już po raz piąty otwiera w sierpniu swoje przestrzenie dla Dancing fairPlayce, profesjonalnie wyposażone sale ćwiczeń, hotel i restauracja, baza zabiegowo-rehabilitacyjna, okoliczny park, a nade wszystko ludzie, którzy tworzą ten projekt czekają na uczestników, dla których taniec to sposób na wyrażanie siebie.

Dancing fairPlayce Poznań to nowa, dynamiczna formuła warsztatowego spotkania w tańcu, otwarta na zmiany i świadoma tradycji. Zapraszamy  Was na sierpniowe zajęcia z ulubionymi pedagogami, w miejscu, które gwarantuje znakomite warunki i niezwykły klimat.

Więcej informacji: link

Grafik „Dancing fairPlayce Poznań” 2022

Grafik „Dancing fairPlayce Poznań” 2022

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close