W lutym w Poznaniu odbędzie się warsztat tańca butoh, który poprowadzi Minako Seki. Warsztat skierowany jest do osób, które chcą poznać technikę tańca butoh, nowe metody pracy z improwizacją oraz zainteresowanych pracą z ciałem.

Wersja do druku

Pobierz PDF

Udostępnij

O warsztacie:

Podczas warsztatu uczestnicy skupia na pracy z ciałem i oddechem. Połączą się ze swoją naturalną elastycznością, figlarnością i radością. Z tego głębokiego, intuicyjnego stanu mogą  poruszać się z łatwością, pozwalając na wyłonienie się subtelnego tańca.

Metoda prowadzenia warsztatów Minako Seki rozwinęła się poprzez studiowanie ruchu i medytacyjną kontemplację świata fizyki, biologii, zachowań zwierząt, minerałów i roślin, a także relacji międzyludzkich i struktur umysłu. Z tej intuicyjnej mądrości stworzyła choreografię taneczną i metodę nauczania, którą uczestnicy poznają podczas zajęć.  p Dla Seki i jej uczniów medytacja i praca z ciałem są punktem wyjścia do kultywowania czystego umysłu, który jest bramą do intuicyjnej mądrości. To z niej wypływają w taniec i kreatywność. Podczas nauczania wykorzystuje energię grupy, aby pomóc obudzić każdego z osobna, a radość i wolność ruchu uważa za kluczowe elementy swojej metody. Minako Seki swoje indywidualne podejście do tańca nazywa „tańcem pomiędzy”, nawiązując do tego, że pomiędzy dwoma punktami jest ich znacznie więcej. Punkty te mogą zostać ujawnione, aby rozświetlić i rozpalić kreatywność poprzez nowe możliwości.

Minako Seki urodziła się w Nagasaki w Japonii. Jest tancerka, choreografka pedagożka. Karierę taneczną rozpoczęła w Tokio w Company Dance Love Machine, pod kierownictwem artystycznym Tetsuro Tamury i Anzu Furukawy. W 1986 roku Künstlerhaus Bethanien, organizator pierwszego festiwalu butoh w Berlinie, zaprosił Company Dance Love Machine do występów w Europie i udziału w festiwalu Die Rebellion des Körpers. Trasa była intensywna i okazała się wielkim sukcesem. Po jej zakończeniu Minako zdecydowała się pozostać w Berlinie. W 1987 roku założyła i współkierowała zespołem Tatoeba –Théâtre Danse Grotesque, pierwszym zespołem tańca butoh w Europie.

Poza karierą artystyczną Minako Seki poświęca się nauczaniu. Prowadzi intensywne warsztaty taneczne na całym świecie, w ramach programu holistycznego. Wykładała również na wielu uniwersytetach, takich jak Folkwang University w Essen, Justus Liebig Universität w Giessen (oba w Niemczech), University of Andes w Chile, University of Vigo w Hiszpanii i Roehampton University w Londynie.

Termin:
3 dni warsztatu, po 5 godzin każdego dnia
24.02.2023 (piątek) 13.00–18.00
25–26.02.2023 (sobota–niedziela) 11.00–16.00

Miejsce:
Pawilon, Ewangelicka 1, 61-856 Poznań
http://pawilon.org/

Cena:
Early bird do 14 lutego 2023: 160€ (750 zł)
Regular price: 180€ (840 zł)

Rejestracja:
Zgłoszenie poprzez e-mail butoh.lake@gmail.com
Warsztat będzie prowadzony w języku angielskim i tłumaczony na język polski.

W sobotę 25 lutego o godz. 19.00 artystka wystąpi także ze spektaklem.
Więcej informacji: https://taniecpolska.pl/wydarzenia/poznan-minako-seki-edegar-starke-mycelium-performans-improwizowany/

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close