W najbliższy weekend (27-28 listopad) odbędzie się finał projektu Roztańczone Rodziny w Teatrze Polskim w Poznaniu. W teatrze zaprezentowany zostanie spektakl taneczny dla rodzin z dziećmi w wieku 5-7 lat __off_line_on_line__ kolektywu Holobiont oraz zorganizowane zostaną warsztaty improwizacji ruchowo-poetyckiej dla rodzin z dziećmi w wieku 4-6 lat To tylko słowa!, które poprowadzi Dana Chmielewska.

Wersja do druku

Pobierz PDF

Udostępnij

O spektaklu:

27 listopada 2021 (sobota), godz. 11.00 i 15.00
Kolektyw Holobiont __off_line_on_line__

Biegając, chodząc, stojąc, siedząc, leżąc, turlając się, podskakując. Rodzinnie, w grupie rówieśników lub samemu. W pionie, w poziomie, na ziemi i w powietrzu. W takt muzyki lub wsłuchując się we własny rytm. Jaki rysunek na papierze może powstać dzięki tym różnym rodzajom ruchu? __off_line_on_line__ jest spektaklem zgłębiającym temat śladu ruchu, który uczestnicy wraz z performerami tworzą poprzez własny taniec. Powstałe wielkoformatowe prace będą ulegały transformacji na oczach i z aktywnym udziałem widzów. Tak skonstruowane wydarzenie może stać się twórczą okazją do zacieśniania więzi między dziećmi i opiekunami oraz do niecodziennego spotkania ze sztuką.

choreografia: kolektyw Holobiont (Aleksandra Bożek-Muszyńska, Hanna Bylka-Kanecka)
kreacja i wykonanie: Aleksandra Bożek-Muszyńska, Hanna Bylka-Kanecka, Dana Chmielewska, Paweł Grala
realizacja techniczna: Łukasz Kędzierski
konsultacja świateł: Joanna Leśnierowska
muzyka/collage: Józef Buchnajzer
produkcja: Art Stations Foundation by Grażyna Kulczyk
partner projektu: Społeczne Przedszkole Lipowa Alejka

projekt dofinansowany z budżetu Miasta Poznania
podziękowania dla Arno Sterna i Segni Mossi collective
menadżerka: Karolina Wycisk/Performat Production

Kolektyw Holobiont powstał w 2017 roku. Tworzą go dwie artystki: performerka i choreografka Aleksandra Bożek-Muszyńska oraz teatrolożka i choreografka Hanna Bylka-Kanecka. Obszarem zainteresowań kolektywu są interdyscyplinarne projekty wielopokoleniowe. Łącząc taniec eksperymentalny, sztuki wizualne i muzykę, artystki tworzą spektakle interaktywne i prowadzą warsztaty adresowane do rodzin z dziećmi. Wszystkie prace kolektywu opierają się na założeniu, że każdy uczestnik spektaklu – niezależnie od wieku i doświadczenia – jest w pełni kompetentnym odbiorcą sztuki.
Na dziecięcej scenie tańca zadebiutowały spektaklem interaktywnym DOoKOŁA (2017, Art Stations Foundation, Poznań).

Ich spektakle były dotychczas prezentowane na najważniejszych festiwalach związanych ze sztuką dla dzieci w Polsce, takich jak: Mała Polska Platforma Tańca, Festiwal Malta, Sztuka Szuka Malucha, Biennale Sztuki dla Dziecka, Małe Warszawskie Spotkania Teatralne, Scena Tańca Studio, Teatralna Karuzela, Korczak Festiwal i innych.

O warsztatach:

28 listopada 2021 (niedziela), godz. 11.00
To tylko słowa!

Główną osią działania jest twórcza zabawa ruchem i słowem, poprzez którą uczestnicy będą mogli odkrywać i poznawać język poezji. W każdym słowie jest moc stwarzania obrazu, słowo niesie za sobą wyobrażenie, wspomnienie, emocję, skojarzenie. Jest kodem, dzięki któremu możemy komunikować się i rozumieć. Ale są też słowa, które każdy z nas rozumie po swojemu. Są słowa, które wymyślamy sami, lub które pojawiają się w naszym języku zupełnie przypadkiem i zostają z nami na długo. Słowa wynikają z myśli, myśli z odczuć, a odczucia – z ciała. Czy ruch może wpływać na to, co i jak mówimy? Podróżując pomiędzy prawdziwymi i zmyślonymi słowami, stworzymy nasz własny język, starając się zrozumieć, jakie obrazy i opowieści w sobie kryje.

Prowadząca:
Dana Chmielewska – choreografka, tancerka i performerka. Ceni niestrudzoną pracę nad sobą i ćwiczenie własnej wrażliwości. W choreografii dostrzega moc mówienia własnym głosem. Praktykuje improwizację i ilustrację. Pracuje z różnymi grupami i środowiskami – z dziećmi, pracownikami fizycznymi, seniorami i in. Fascynuje się dziecięcym światem wyobraźni, towarzyszy w zajęciach tańca kreatywnego i improwizacji (m.in. Sztuka Szuka Malucha, Mała Platforma Tańca, Gdańska Galeria Miejska). Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, studentka Uniwersytetu Barcelońskiego. Ukończyła I i II moduł kursu Choreografii Eksperymentalnej Centrum w Ruchu w Warszawie. Stypendystka Alternatywnej Akademii Tańca (Art Stations Foundation by Grażyna Kulczyk), stypendium Dans i Blekinge (Karlskrona) i stypendium Miasta Gdańska.

Więcej informacji: www.roztanczonerodziny.pl
Sprzedaż i dostępność biletów: bilety.teatr-polski.pl
Informacje o projekcie: info@roztanczonerodziny.pl

Kuratorką projektu jest Hanna Bylka-Kanecka.
Organizatorem projektu jest Fundacja Performat. Partnerem projektu jest Teatr Polski w Poznaniu.
Projekt jest kontynuacją programu Stary Browar Nowy Taniec Dla Dzieci — Roztańczone Rodziny realizowanego przez Art Stations Foundation by Grażyna Kulczyk.
Dofinansowano ze środków budżetowych Miasta Poznania #poznanwspiera.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close