W marcu w Poznaniu odbędzie się warsztat tańca butoh, który poprowadzi Ken Mei.

Wersja do druku

Pobierz PDF

Udostępnij

O warsztacie:

Podczas warsztatu uczestnicy skupią się na terapeutycznym aspekcie butoh. Wykonają zestaw ćwiczeń fizycznych i praktyk energetycznych, które wspomogą proces oczyszczania ciała i umysłu. Będą kierować się wykorzystaniem obrazu i kreacji, aby znaleźć indywidualny ruch i ekspresję. Zgłębią temat znaczenia świadomości i samodyscypliny, jako klucza do rozwoju. Ken Mai da dużo przestrzeni, czasu i wolności uczestnikom, aby zobaczyli swoje pogłębione ja.

Ken Mai jest japońskim międzynarodowym artystą butoh, joginem, choreografem i nauczycielem z siedzibą w Helsinkach, w Finlandii. Występował i uczył w ponad 30 krajach. Studiował u legendarnego współtwórcy butoh Kazuo Ohno i był również członkiem Sub Rosa Butoh Company/Related to the Byakko Sha Butoh Company na początku lat 90. XX wieku w japońskim Kioto. W tym samym czasie był również członkiem znanej grupy Eguchi & Sumiko Modern Dance Company (skupiającej się na kontynuacji niemieckiego dziedzictwa tańca ekspresjonistycznego) w Osace. Przed i w trakcie uprawiania butoh, przez 16 lat p praktykował medytację zen w klasztorze zen w Kioto, a także spędził w tym mieście krótki okres w ośrodku medytacyjnym Sri Chinmoya. Studiował i badał również pisma Wedy, tantrę, filozofię jogi, hinduizm, buddyzm i mistycyzm. W swojej metodzie tańca i nauczania czerpie z gimnastyki, tańca współczesnego, baletu, aktorstwa, muzyce (perkusja rockowa, śpiew operowy), sztuk walki (Wing Chun Kung Fu), Shiatsu, masażu tybetańskiego i jogi. Posiada certyfikat Ancient Hatha Yoga Teacher Training w Patanjali International Yoga Foundation w Rishikesh, Indie.

Czas:
2 dni warsztatu,  6 godzin każdego dnia
25–26.03.2023 (sobota–niedziela) 10.00–16.00

Miejsce:
Centrum Tańca PENDULUM
centrumpendulum.com

Cena:
Early bird do 8 marca 2023: 440 zł
Regular price: 600 zł

Rejestracja:
Zgłoszenie przez e-mail butoh.lake@gmail.com
Warsztat będzie prowadzony w języku angielskim i tłumaczony na język polski.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close