Fundacja Edukacji Kulturalnej AD ARTE zaprasza do udziału w konkursie MOVES na 15. Short Waves Festival.

Wersja do druku

Pobierz PDF

Udostępnij

O konkursie MOVES:

MOVES to międzynarodowy konkurs dla filmów, których narracja osadzona jest w szeroko pojętym języku ruchu. Jest to nowy, interdyscyplinarny konkurs w programie, powstały z ewolucji organizowanego od ośmiu lat na Short Waves Festival konkursu Dances with Camera. Rozszerzenie tematu konkursu na różnorodne znaczenia ruchu stanowi odpowiedź na zmiany w samej twórczości artystów łączących film i taniec, którzy wyraźnie podejmują tematy bardziej zaangażowanie społecznie i politycznie, ale też wykorzystują film jako metodę zobrazowania fenomenu ruchu, który może być tworzony nie tylko przez ludzkie ciało.

Konkurs:

Do udziału w konkursie można zgłaszać filmy krótkometrażowe powstałe po 1 stycznia 2022 roku, nie przekraczające 30 minut, których tematem jest szeroko pojęty ruch oraz taniec. Gatunek filmu nie podlega ograniczeniom.
Filmy, które zakwalifikują się do Konkursu MOVES, zostaną pokazane podczas pokazów konkursowych podczas 15. edycji Short Waves Festival odbywającego się w dniach od 14 do 19 listopada 2023 roku. Zwycięzcy, wybrani przez międzynarodowe Jury, zostaną uhonorowani nagrodą pieniężną.

Zgłoszenia:

Zgłoszenia przyjmowane są wyłącznie za pośrednictwem platformy FilmFreeway:
https://filmfreeway.com/ShortWavesFestival

Nabór zakończy się 13 sierpnia 2023 roku.

Regulamin naboru do Konkursu MOVES: https://shortwaves.pl/wp-content/uploads/2023/03/SWF2023_MOVES-Competition-Regulations.pdf

O festiwalu:

Short Waves Festival jest jednym z najważniejszych festiwali filmowych skupiających się na kinie krótkometrażowym. Jego trzonem są pokazy konkursowe i unikatowe sekcje tematyczne, do tego sieć wydarzeń rozproszonych w przestrzeni miejskiej Poznania, takich jak pokazy plenerowe, koncerty i inne akcje towarzyszące festiwalowi. Tegoroczna, jubileuszowa 15. edycja odbędzie się w dniach 14–19 listopada 2023 roku w Poznaniu w duchu hasła Rethink/Rebuild.

Kontakt:
Aleksandra Ławska – koordynatorka konkursów
e-mail: aleksandra@adarte.pl

Kuratorką i selekcjonerką MOVES jest Regina Lissowska-Postaremczak;
e-mail: renelisso@gmail.com

Organizatorem Short Waves Festival jest poznańska Fundacja Edukacji Kulturalnej AD ARTE.

www.adarte.pl
www.shortwaves.pl

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close