6 listopada o godz. 11.00 w siedzibie Polskiego Teatru Tańca przy ul. Taczaka 8 w Poznaniu kolejna okazja do twórczej zabawy i wzbogacania ruchowych możliwości. Teatr zaprasza dzieci do udziału w warsztatach z kolektywem artystycznym KolektTacz, zatytułowanych „Kujawiaczków siedem, a oberek jeden”. Zajęcia adresowane są do grupy wiekowej 6-10 lat.

Wersja do druku

Pobierz PDF

Udostępnij

Organizatorzy o zajęciach:

Podczas zajęć poruszamy się, bazując na ruchu autentycznym, naturalnym, spontanicznym, współdziałającym z siłą grawitacji. Rozwijamy ogólną sprawność. Uruchamiamy wyobraźnię. Pytamy i szukamy odpowiedzi na nieoczywiste zagadnienia obejmujące nurt tańca współczesnego, a wszystko w miłej i bezpiecznej atmosferze. Naszym ulubionym zagadnieniem w pracy jest relacja, a wraz z nią otwartość, odpowiedzialność, współdziałanie i współodczuwanie. Podczas zajęć skupiamy się przede wszystkim na szukaniu radości z ruchu, odkrywaniu potencjału i podsycaniu kreatywności wśród uczestników.

W listopadowej odsłonie  warsztatów odwołamy się do spektaklu Polskiego Teatru Tańca Wesele Poprawiny, inspirowanego dramatem Stanisława Wyspiańskiego w reżyserii Marcina Libera. W rytm elektronicznej muzyki kolektywu RSS BOYS wspólnie podejmiemy próbę współczesnej reinterpretacji i dekonstrukcji elementów polskich tańców narodowych.

Uczestników warsztatów zapraszamy do udziału w spektaklu pt. Wesele. Poprawiny na scenie przy ul. Stanisława Taczaka 8 w Poznaniu, 20 lub 21 listopada. Szczegółowe informacje będą przekazane podczas zajęć.

Prowadzenie:
Agnieszka Dubilewicz – animatorka kultury, aktorka Studia Teatralnego Blum, na co dzień współpracująca z Fundacją Czerwone Noski, Klown w Szpitalu jako dr Dubi Dubi.

Harmonogram zajęć:

6 listopada, Polski Teatr Tańca, ul. Stanisława Taczaka 8 w Poznaniu

godz. 11.00-12.30 dla dzieci w wieku od 6 do 10 lat

Bilety w cenie 20 zł można kupować w serwisie bilety24.pl i pół godziny przed rozpoczęciem zajęć w siedzibie Polskiego Teatru Tańca.

Prosimy o zabranie ze sobą butelki wody i wygodnego stroju, niekrępującego ruchów.

Warsztat dedykowany jest również dzieciom o wyjątkowych potrzebach.

Dojazd na zajęcia we własnym zakresie. Teatr nie bierze odpowiedzialności za bezpieczeństwo dziecka przed rozpoczęciem i po zakończeniu zajęć.

KolektTacz powstał w marcu 2020 roku, z potrzeby wspólnego tworzenia. Pomysłodawczyniami są Aniela Kokosza, Paulina Giwer – Kowalewska i Agnieszka Dubilewicz, pedagożki tańca i artystki zajmujące się kreatywną pracą ruchową, w swoich działaniach zwracające szczególną uwagę na rozwijanie wśród najmłodszych wrażliwości na sztukę. Zainspirowane wydarzeniami związanymi ze społeczną izolacją, zaprojektowały cykl wydarzeń performatywnych pod wspólną nazwą: „To jest teraz”, stworzyły spektakl „Frajda, Granda, Bzik” (premiera 1.07.2021, produkcja: Art Fraction Foundation), który będzie można zobaczyć w siedzibie Polskiego Teatru Tańca 4 grudnia o godz. 12.00.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close