Monika Błaszczak zaprasza do udziału w warsztacie Nurt Ciała. Laboratorium Ruchu, który odbędzie się 2–3 lipca 2022 roku w Domu Tramwajarza w Poznaniu.

Wersja do druku

Pobierz PDF

Udostępnij

Można wziąć udział w jednym lub obu dniach warsztatu. Podczas laboratorium zostaną wyłonione tancerki i tancerze, którzy zostaną zaproszeni do współpracy przy najnowszym spektaklu Moniki Błaszczak.

W ramach Laboratorium Ruchu Monika Błaszczak zapozna uczestniczki i uczestników z jej praktyką ruchową Solilokwium, w ramach której osoby uczestniczące doświadczą, w jaki sposób w ich ciałach żyje przeszłość, przyszłość oraz teraźniejszość. Solilokwium to praktyka ruchowa łącząca somatykę, hauntologię oraz poszukiwania cielesnego doświadczania żałoby, ze szczególnym uwzględnieniem żałoby klimatycznej. Podczas spotkań warsztatowych osoby uczestniczące pracować będą z indywidualną, zbiorową i międzypokoleniową pamięcią oraz z pamięcią swoich ciał, miejsc, lasów, ziemi, roślin, wody i krajobrazu. Solilokwium to nasłuchiwanie z uwagą historii, które opowiadają nasze ciała, a taniec staje się wehikułem do doświadczania świata i jego piękna. Podczas Laboratorium Ruchu uczestnicy zastanowią się nad następującymi pytaniami:

  • Jak ciało może tańczyć ze wszystkim, co w sobie nosi?
  • Jakie tańczenie jest możliwe i potrzebne na umierającej planecie?
  • W jaki sposób doświadczamy żałoby klimatycznej somatycznie i jak możemy uwolnić leczniczy potencjał tańca?

Z grupy uczestniczącej w Laboratorium Ruchu zostaną wyłonione osoby, które Monika Błaszczak zaprosi do współpracy przy swoim najnowszym spektaklu w ramach projektu OFF Opera w amfiteatrze nad Cybiną przy Bramie Poznania. Próby do spektaklu zaplanowane są w okresie od 18 do 30 lipca oraz od 4 do 14 sierpnia 2022 roku.

Szczegóły dotyczące współpracy zostaną przedyskutowane z zaproszonymi do współpracy osobami. Udział w warsztatach jest bezpłatny, liczba miejsc jest ograniczona. Organizator czeka na zgłoszenia do 30 czerwca. Obowiązują zapisy. Zgłoszenie należy wysłać na adres: sebastian@animatorzysmak.pl. W tytule wiadomości trzeba wpisać „NURT CIAŁA – Laboratorium Ruchu”, a w treści – podstawowe informacje o sobie:

  • imię, nazwisko,
  • wiek,
  • doświadczenie taneczne.

Projekt został dofinansowany ze środków budżetowych Miasta Poznania w ramach zadania Studio pracy twórczej Alicji Białej i Moniki Błaszczak.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close