Tancerze i tancerki, performerzy, aktorki, osoby amatorskie i profesjonalne, wszyscy zainteresowani teatrem i ruchem! Ważny jest każdy gest. Wysychająca rzeka Cybina woła nas, pragnie opowiedzieć nam swoją historię…

Wersja do druku

Pobierz PDF

Udostępnij

Codziennie mierzymy się z widmem katastrofy klimatycznej. Obserwujemy, jak temperatura za oknem rośnie, krajobraz pustynnieje, lasy płoną, a z mapy znikają kolejne rzeki i jeziora. Towarzyszy nam przy tym stan permanentnego niepokoju i niepewności, nazywany żałobą klimatyczną.

Nasze ciało jest żywym zapisem tych doświadczeń. Pod okiem tancerki i choreografki Moniki Błaszczak nauczymy się pracować z jego pamięcią. Przyjrzymy się osobistym doświadczeniom, które w sobie nosimy — zarówno tym emocjonalnym, fizycznym, jak i pozazmysłowym.

Przestrzeń otwartych warsztatów teatru tańca stanie się naszą bezpieczną strefą komfortu. Miejscem, w którym będziemy odkrywać leczniczy potencjał tańca, dzielić się emocjami, wspólnie budować figury bliskości i poszukiwać refleksji nad sposobami poruszania się w świecie zmierzającym ku ekologicznej zagładzie.

Stworzymy wspólnie opowieść o duchowości, uważności, przemijaniu i potrzebie więzi człowieka z naturą. Jej scenerią będzie dziedzictwo przyrodnicze Cybiny – rzeki okalającej historyczne centrum Poznania. Wsłuchamy się w jej zamierający puls, zatańczymy razem z nurtem, w rytmie tradycyjnych pieśni żałobnych będziemy opłakiwać jej wysychające wody.

Efektem warsztatów będą sceny włączone do spektaklu Pieśni żałobne w choreografii Moniki Błaszczak. Premiera przedstawienia odbędzie się 13 sierpnia 2022 o godz. 21.00 w amfiteatrze Bramy Poznania. W spektaklu obok performerów i performerek uczestniczących w otwartych warsztatach wystąpi zespół profesjonalnych tancerzy i tancerek oraz chór Pogłosy pod dyrekcją Joanny Sykulskiej.

Obowiązują zapisy pod adresem: maria@animatorzysmak.pl.
W temacie maila należy wpisać „NURT CIAŁA – otwarty warsztat teatru tańca”, a w treści:
– imię, nazwisko,
– krótki opis doświadczenia (doświadczenie sceniczne nie jest wymagane),
– wiek uczestniczki/uczestnika

Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 2 sierpnia.

Warsztaty poprowadzą Monika Błaszczak oraz Patrycja Kowańska, Joanna Sykulska i Karol Nepelski.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close