U progu nowego sezonu 2022/2023, Polski Teatr Tańca powraca z cyklem uczyMY #naTaczaka. Stałych bywalców i nowych chętnych zaprasza na zajęcia z Patrykiem Jarczokiem i Danielem Michną – artystami tancerzami poznańskiego zespołu.

Wersja do druku

Pobierz PDF

Udostępnij

Początek zajęć 20 września o godz. 18.30.

Daniel Michna prowadzi zajęcia z techniki tańca współczesnego oraz floorwork. Podłoga wykorzystana zostanie jako partner oraz podstawa do rozwijania funkcjonalności ruchu. Ponadto uczestnicy będą pracować nad wykorzystaniem ciężaru ciała w kontakcie z podłogą, swobodnym użyciem pędu oraz przepływu energii.

Poznają i nauczą się wykorzystywać podstawowe akcje takie jak pushing, melting, falling, rolling, spiralling, jumping, ale również balancing i releasing, które pozwolą im  w efektywny i bezpieczny sposób przemieszczać się po podłodze. Odkryją, czym jest centrum ciała i jak wykorzystać jego potencjał. Poznają ćwiczenia zwiększające siłę, wytrzymałość, rozciągnięcie i balans niezbędne do świadomego i bezpiecznego wykonania z pozoru trudnych, akrobatycznych elementów. Przekroczą granice komfortu i zmęczenia fizycznego w celu wyjścia poza strefę znanych im  i bezpiecznych, bo oswojonych, wzorców ruchowych.

Patryk Jarczok oferuje swój czas i umiejętności, by poprowadzić uczestników przez ich ciała i przestrzeń – zarówno wnętrza, jak i peryferie. Eksplorując język poruszania się, zanurzą się wraz z prowadzącym w głąb układu nerwowego, pobudzą powięzi oraz zniwelują miejsca będące barierą w swobodnym przepływie energii i ruchu. Podczas zajęć poszukają niekonwencjonalnych rozwiązań w ciele.

Kolejny temat to improwizacja, która oznacza to proces podejmowania decyzji. Śledzenie ruchu pozwoli uczestnikom dokonać wyborów kompozycyjnych w czasie rzeczywistym, oprócz tego skupią się na odkrywaniu różnorodnych jakości ruchowych, jakie posiada nasze ciało. Stawiając siebie w niekomfortowych sytuacjach ruchowych, dowiedzą się, jak z łatwością możemy przygotować się na nieoczekiwany przepływ informacji. Wyjdą ze strefy komfortu, czy też z dobrze znanego stylu poruszania się, dodatkowo obudzą pokłady zwierzęcej energii, która drzemie w ciele.

Poziom zaawanasowania:
średnio zaawansowany i zaawansowany (wtorki)
open level (czwartki)
godz. 18:30
Czas trwania lekcji: 1,5 h
grupa wiekowa: 14+

Zajęcia będą prowadzone przez pedagogów naprzemiennie

Ceny:

Wstęp na pojedyncze zajęcia: 35 zł – można wykupić tylko drogą elektroniczną.

Bilety dostępne w serwisie bilety24.pl.

Karnety będą dostępne w sprzedaży od października.

Patryk Jarczok – dyplomowany tancerz, choreograf i pedagog. Absolwent kierunku taniec WSUS w Poznaniu oraz Institute of Dance Arts na Anton Bruckner Privatuniversität w Linzu w Austrii. Stypendysta programu Erasmus+ w Hochschule für Musik und Darstellende Kunst Frankfurt am Main na Wydziale Tańca. W latach 2014–2016 związany z zespołem STW Natalii Draganik-Franke. Od 2018 roku związany z Teatrem Pieśń Kozła we Wrocławiu. Od marca 2019 stażysta w Staatstheater Kassel – Johannes Wieland Company. Współpracował między innymi z takimi artystami jak Cameron McMillan, David Zambrano, Wim Vandekeybus, Martin Durov & Laja Field oraz Maciej Kuźmiński.

Daniel Michna – tancerz, instruktor tańca, dyplomowany choreograf. Ukończył licencjat z choreografii i technik tańca na Akademii Muzycznej w Łodzi. Tańca klasycznego uczył się pod okiem wielu wybitnych pedagogów, m.in. Wacława Niedźwiedzia, Aliny Towarnickiej, Anny Rurak. Brał udział w wielu warsztatach za granicą: Gaga – Ohad Naharin (Izrael), improwizacja kontaktowa – Scott Wells i modern dance – Rosana Gamson (USA). W Polsce szkolił się pod okiem wielu znanych pedagogów i choreografów tańca współczesnego, tj. Jacek Owczarek, Witold Jurewicz, Iwona Olszowska, Michał Ratajski, Maciej Kuźmiński. Występował na scenie Krakowskiego Teatru Variété czy Teatru V6 w Łodzi. Brał udział w spektaklach Teatru Tańca Alter oraz Teatru Tańca KIJO.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close