Polski Teatr Tańca 25 września zaprasza najmłodszych miłośników tańca na warsztaty pt. „CałoCiało!”, których pomysłodawczyniami są Aniela Kokosza, Paulina Giwer-Kowalewska i Agnieszka Dubilewicz, współtworzące kolektyw KolektTacz. Pedagożki tańca i artystki zajmujące się kreatywną pracą ruchową w swoich działaniach zwracają szczególną uwagę na rozwój kompetencji artystycznych wśród najmłodszych, pogłębianie ich wrażliwości i zainteresowania sztuką.

Wersja do druku

Pobierz PDF

Udostępnij

Kolektyw KolektTacz zaprasza do swobodnego bycia „tu i teraz” – do spotkania w ruchu autentycznym, niewymuszonym, w nieustającej wymianie: myśli, energii, obserwacji i skojarzeń.

W trakcie warsztatu CałoCiało! pragniemy zwrócić uwagę na to, że nasze ciała są wyjątkowe, jedyne, niepowtarzalne, wystarczające  takie jakie są. Ruch, aktywność są dobrym momentem, w  którym możemy lepiej zaznajomić się z  naszym ciałem – przybliżyć do niego świadomie. Nasze działania są interdyscyplinarne, elastyczne, uniwersalne, złożone a zarazem otwarte. Nie dla tych, którzy potrafią tańczyć, ale dla wszystkich, którzy mają ciało. Postaramy się udowodnić, że ruch niejednokrotnie wymyka się stereotypom i normom, odbywa się daleko od sceny, w codzienności, dotyczy zewnętrza i wnętrza każdego z nas, niezależnie od wieku. Może być chaotyczny i ustrukturalizowany jednocześnie. Towarzyszą nam założenia niezaprogramowanej na siłę interakcji, wielozmysłowości, współtworzenia. Podczas warsztatu podkreślimy wagę kontaktu z samym sobą, jak i działania we wspólnocie. Rytm spotkania wyznaczą sami uczestnicy, energia grupy. Czasem będziemy przemieszczać się w przestrzeni w dynamicznym ruchu, czasem wyłącznie obserwować swój oddech czy bijące serce. 

Plan warsztatów 25 września: 

10.00 -11.30 – dla dzieci w wieku 7 -10 lat

Tę część warsztatów przeprowadzi Paulina Giwer-Kowalewska, aktorka i tancerka, którą można zobaczyć w Poznaniu w spektaklu Blisko, wyreżyserowanym przez Alicję Morawską-Rubczak, prezentowanym i nagradzanym na festiwalach w Polsce, Singapurze, Irlandii czy Norwegii.

12.00 – 13.30 – dla dzieci w wieku 11- 13 lat

Pedagogiem prowadzącym będzie Aniela Kokosza – twórczyni niezależna, działająca na styku tańca, sztuk performatywnych i nauk o ciele, prowadząca autorskie warsztaty ruchu,  m.in. dla najmłodszych odbiorców oraz dla osób z alternatywną motoryką i zagrożonych wykluczeniem społecznym.

Zajęcia odbędą się w Małym Studio Polskiego Teatru Tańca przy ul. Stanisława Taczaka 8 w Poznaniu.

Bilety w cenie 20 zł można kupować w serwisie: bilety24.pl.

Organizatorzy proszą o zabranie ze sobą butelki wody i wygodnego stroju, niekrępującego ruchów.

Warsztat dedykowany jest również dzieciom o wyjątkowych potrzebach.

KolektTacz powstał w marcu 2020 roku, z potrzeby wspólnego tworzenia. Artystki w swojej pracy korzystają z narzędzi wywodzących się z techniki tańca współczesnego, improwizacji i somatycznych praktyk pracy z ciałem. Do tej pory, zainspirowane wydarzeniami związanymi ze społeczną izolacją, zaprojektowały cykl wydarzeń performatywnych pod wspólną nazwą: „To jest teraz”, stworzyły spektakl Frajda, Granda, Bzik (premiera 1.07.2021, produkcja: Art Fraction Foundation). Stale prowadzą projekt „Teatr Społeczny – strategie przetrwania” w CK Zamek w Poznaniu, realizują warsztaty w ramach „Kultury Dystansu” na poznańskim Łazarzu i w siedzibie Polskiego Teatru Tańca.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close