Chcąc ułatwić osobom związanym z tańcem poruszanie się po globalnym rynku zawodowym, przygotowaliśmy wykaz adresów pod którymi można szukać informacji o ofertach pracy i możliwościach doskonalenia warsztatu, a także zamieszczać własne propozycje.

Wersja do druku

Pobierz PDF

Udostępnij

The Dance Platform

Portal, na którym w odrębnych zakładkach publikowane są informacje o otwartych naborach, rezydencjach, audycjach, warsztatach i innych możliwościach doskonalenia umiejętności. Dostęp do ogłoszeń, jak i możliwość publikacji własnych ofert są w pełni darmowe.

Dancing Opportunities

Portal, na którym w odrębnych zakładkach publikowane są informacje o audycjach, warsztatach, kursach, ofertach pracy i staży, otwartych naborach, rezydencjach artystycznych, stypendiach. Można na nim także promować własne wydarzenia płatnie i bezpłatnie.

au-di-tions

Portal, na którym publikowane są informacje o audycjach i warsztatach dotyczących tańca współczesnego, baletu, sztuk performatywnych i innych dziedzin tańca profesjonalnego. Ponadto magazyn, w którym znaleźć można rozmowy, reportaże, recenzje i artykuły publikowane online.

Dance Auditionss

Portal powiązany z aplikacją lanced, która umożliwia artystom publikację własnego portfolio i odpowiadanie na oferty pracy, a agentom śledzenie profili twórców i zapraszanie ich do udziału w przedsięwzięciach. Bezpośrednio na stronie znaleźć można informacje o audycjach, otwartych naborach, programach tanecznych, warsztatach.

Entertainers Worldwide Jobs

Serwis rekrutacyjny dla artystów różnych specjalności. Agencje, instytucje i osoby prywatne publikują w nim przeróżne oferty, od krótkoterminowych zleceń, przez kontrakty na statkach, po stałe posady. Aby swobodnie aplikować, wymagane jest stworzenie profilu, który udostępniany jest również osobom poszukującym artystów do własnych przedsięwzięć. Profil można stworzyć darmowo (wówczas od każdego zlecenia odliczane jest 10% prowizji) lub decydując się na płatną subskrypcję.

DancePlug

Platforma wspierająca artystów o różnych zainteresowaniach tanecznych, doświadczeniu zawodowym, stopniu zaawansowania. Można na niej znaleźć informacje o audycjach, a także artykuły, nagrania wideo czy wywiady. Dostęp do materiałów jest darmowy, bezkosztowo zamieszczać można także własne ogłoszenia. Dodatkowo, płatna subskrypcja umożliwia uczestnictwo w szeregu warsztatów poświęconych różnym stylom tanecznym – od baletu przez taniec współczesny, hip hop, funk, po teatr muzyczny.

danceICONS

Sieć zrzeszająca choreografów o różnym doświadczeniu i specjalizacjach. Na stronie znaleźć można m.in. comiesięczne zestawienie ofert zawodowych z całego świata, materiały poświęcone wybranej postaci świata choreograficznego, informacje o wydarzeniach czy przydatnych publikacjach. Z materiałów można korzystać bezpłatnie, natomiast płatne członkostwo umożliwia m.in. publikowanie własnych ogłoszeń.

On the Move

Sieć zrzeszająca ponad 65 podmiotów wokół zagadnienia mobilności kulturowej. Na stronie publikowane są m.in. informacje o ofertach pracy i otwartych naborach do projektów, w których istotną rolę odgrywa kontekst kulturowy, środowisko i etyka mobilności.

Dance Europe

Poświęcony tańcu magazyn, w którym można znaleźć opisy spektakli, wywiady z artystami czy recenzje. Wydawany jest w wersji online i papierowej, a dostęp do treści uzyskać można w ramach subskrypcji lub zakupu konkretnego wydania. W odrębnej zakładce na stronie publikowane są informacje o audycjach. Dostęp do nich jest darmowy.

DANCE Magazine

Magazyn poświęcony szerokim zagadnieniom ze świata tańca, publikowany w wersji drukowanej i dostępny w ramach płatnej subskrypcji. Obok wiodącego wydania ukazują się także podwydawnictwa specjalistyczne, kierowane np. do nauczycieli tańca czy osób zainteresowanych baletem. Na stronie magazynu można zapoznać się z częścią artykułów i z aktualnościami ze świata tańca. Dostępna jest także zakładka, w której publikowane są oferty pracy, nie są one jednak regularnie aktualizowane.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close