Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie zaprasza na bezpłatne przedpremierowe warsztaty Refrakcja.

Wersja do druku

Pobierz PDF

Udostępnij

Jesteś widzką/widzem wydarzeń teatralnych? Ciekawi Cię, jak to, co widzisz, może Cię poruszyć? Jesteś czujną obserwatorką/ obserwatorem? Dostrzegasz na scenach teatralnych coraz większe zainteresowanie tańcem i choreografią? Ciekawi cię, jak świadoma praca z ciałem wpływa na teatr dramatyczny?

W ramach procesu powstawania spektaklu Refrakcja* – produkcji programu Placówka w Instytucie Teatralnym w Warszawie – Magda Fejdasz, Weronika Pelczyńska i Patrycja Kowańska przyglądają się choreografkom i choreografom w teatrach dramatycznych. Zastanawiają się przy tym, jak choreografia może wspierać i tworzyć alternatywne, często pozawerbalne, performatywne modele komunikacji. Sięgając do genezy choreografii w polskim teatrze, autorki zadają pytanie o to, jak organizacja uwagi na ciało wpływa na odbiór danej inscenizacji.

Twórczynie zapraszają do udziału w laboratorium, podczas którego będziemy badać w jakim stopniu percepcja oraz propriocepcja determinują naszą kreatywność i zdolność angażowania się. Przyjrzymy się temu, jak patrzymy, co widzimy oraz co nas ciekawi, gdy w teatrze towarzyszy nam ciało.

Zapraszamy do udziału w jednym z wymienionych terminów:

Kiedy?

18 listopada 2022, godz. 18.00–20.00
lub
19 listopada 2022, godz. 10.00–12.00

Dla kogo?

Dla osób twórczych powyżej 16. roku życia, niezależnie od stopnia sprawności ruchowej

Gdzie?

Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego, ul. Jazdów 1, Warszawa

Koszt

Warsztaty są bezpłatne

Czego potrzeba?

Potrzeba wygodnej odzieży i butelki wody.

Zgłoszenia – kontakt: praktykisiostrzenstwa@gmail.com

*Tytuł spektaklu nawiązuje do procesu fizycznej zmiany kierunku rozchodzenia fali. Do refrakcji dochodzi m.in. w procesie patrzenia (refrakcja oka). Umożliwia ona wyraźniejsze widzenie obrazu czy obserwowanego obiektu. W przyrodzie powszechnie występuje także optyczne zjawisko refrakcji światła – gdy przechodzi ono z pewnego ośrodka do innego. Dzieje się to np. na granicy powietrza i wody, wskutek czego powstaje złudzenie przemieszczenia się części obserwowanego obiektu.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close