Ogólnokształcąca Szkoła Baletowa im. Feliksa Parnella w Łodzi zaprasza do udziału w rekrutacji na rok szkolny 2023/2024.

Wersja do druku

Pobierz PDF

Udostępnij

Ogłoszenie to jest skierowane zarówno do dzieci, które w tym roku kończą 3. klasę szkoły podstawowej, jak i do uczniów klas wyższych.

Wnioski na rok szkolny 2023/2024 należy składać od 1 lutego do 20 kwietnia 2023 roku. Badanie kandydatów do klasy pierwszej oraz egzaminy kwalifikacyjne dla kandydatów do klas wyższych odbędą się w dniach 24–28 kwietnia 2023 roku.

Uczniowie Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Feliksa Parnella w Łodzi uczą się tańca klasycznego, współczesnego, ludowego i charakterystycznego. Jednocześnie mają zajęcia z przedmiotów ogólnokształcących. W trakcie nauki biorą udział w ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach tanecznych oraz występują na scenach teatrów, m.in. na scenie Teatru Wielkiego w Łodzi.

Szkoła zapewnia uczniom opiekę fizjoterapeuty, psychologa i pedagoga. Otrzymują oni drugie śniadania i obiady przygotowywane we własnej kuchni. Szkoła posiada również własną pracownię krawiecką oraz magazyn kostiumów scenicznych.

Placówka przyjmuje również kandydatów spoza Łodzi, którzy mogą znaleźć zakwaterowanie w Bursie Szkół Artystycznych, która znajduje się w okolicy szkoły.

Więcej informacji dotyczących szkoły, rekrutacji oraz wymagane dokumenty można znaleźć na stronie: https://www.gov.pl/osblodz

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close