Olsztyński Teatr Tańca ogłasza nabór na 14-dniową rezydencję artystyczną w Fundacji Tańca i Sztuki ARToffNIA w Olsztynie w ramach projektu Olsztyński Teatr Tańca – działania edukacyjne, artystyczne, statutowe, którego współorganizatorem jest Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie, a organizatorem Fundacja Tańca i Sztuki ARToffNIA. Działanie jest finansowane ze środków Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

Wersja do druku

Pobierz PDF

Udostępnij

Zapraszamy do udziału w otwartym konkursie na rezydencję artystyczną. Celem konkursu jest wyłonienie przez organizatorów rezydenta, który w dniach pomiędzy 4 a 18 października 2022 roku odbędzie 14-dniową rezydencję w siedzibie Fundacji Tańca i Sztuki ARToffNIA w Olsztynie (ul. Smętka 28a, Olsztyn).

Nabór jest skierowany zarówno do doświadczonych tancerzy, jak i osób mających za sobą kilka prac choreograficznych. Rezydenci otrzymają bezpłatny dostęp do sali prób przez łączną liczbę 14 dni po maximum 8 godzin dziennie z możliwością konsultacji artystycznych z opiekunem rezydencji. Rezydencja zostanie zakończona premierą materiału powstałego podczas rezydencji (pokaz materiału work in progress) w miejscu i terminie ustalonym z Organizatorem.

Typ rezydencji – rezydencja polegająca na korzystaniu z sali, kończąca się pokazem powstałego spektaklu lub materiału work in progress (na podstawie indywidualnych ustaleń z Organizatorem).

Organizator nie zapewnia noclegów oraz zwrotu kosztów dojazdów. Gwarantuje jednak honorarium dla rezydenta w kwocie 3,5 tys. zł brutto na podstawie umowy o dzieło.

Przysłanie zgłoszenia do udziału w konkursie jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych uczestnika/uczestniczki dla celów związanych ze zorganizowaniem i przeprowadzeniem Konkursu i projektu. Informacja (RODO) o sposobie przetwarzania danych osobowych Uczestników konkursu open call na rezydencję artystyczną jest zawarta w formularzu zgłoszeniowym.

Termin składania aplikacji: 23 września 2022, godz. 23.59

Działania realizowane są w ramach projektu Olsztyński Teatr Tańca – działania edukacyjne, artystyczne i statutowe finansowanego z budżetu Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego, którego organizatorem jest Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie, a partnerem Fundacja Tańca i Sztuki ARToffNIA.

Regulamin konkursu i formularz zgłoszeniowy:
https://ott.olsztyn.pl/aktualnosci/rezydencja-artystyczna-olsztyskiego-teatru-taca

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close