W grudniu 2020 roku ukazał się ostatni numer Ruchomych Tekstów. Od tego czasu szukaliśmy różnych rozwiązań, jak kontynuować te inicjatywę. Ruchome Teksty nadal nie znalazły ostatecznego pomysłu na swoją formę. Jednak żeby utrzymać ciągłość, zapraszamy do publikacji w jedynym numerze w 2021 roku.

Teksty choreograficzne można nadsyłać do 30 listopada na adres: aleksandra.centrum@gmail.com

Wersja do druku

Pobierz PDF

Udostępnij

Jedyny numer Ruchomych Tekstów w 2021 roku ukaże się w połowie grudnia 2021 roku. Tym razem nie ma ograniczenia co do ilości tekstów. Publikowane prace to słowa, wiersze, notatki, tekstowe choreografie artystów. Poprzednie numery można znaleźć na www.forumtanca.org.

Ruchome Teksty są oddolną inicjatywą wynikającą z potrzeby stworzenia platformy dla głosu artystów praktyków choreografii. Idea ta powstała w wyniku dyskusji, spotkań, rozmów przy kawie, wizyt studyjnych. Pragnąc wzmocnić i upowszechnić głos choreografii, narodził się pomysł cyfrowej gazety.

Każdy tekst w gazecie publikowany jest w oryginalnym języku, w jakim powstał. Danie artystom wolności wyboru pokazało, że w praktyce język polski miesza się z językiem angielskim. Podkreśla to, jak mocno praktycy tej dziedziny sztuki w Polsce są częścią europejskiej choreografii i jak mocno są z nią związani.

Ruchome Teksty działają bez budżetu, dlatego i tym razem jest możliwość wsparcia inicjatywy przez https://zrzutka.pl/crxvp7. Zebrane fundusze zostaną równo rozdzielone pomiędzy artystki i artystow, którzy będą publikować w tegorocznym numerze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close