Wersja do druku

Pobierz PDF

Udostępnij

Dostępny jest już kolejny numer gazety choreograficznej „Ruchome Teksty”. Gazeta ukazuje się co miesiąc i publikuje słowa, wiersze, notatki i testowe choreografie artystów. Przygotowana jest w dokumencie pdf – łatwym do ściągnięcia i wydrukowania – na stronie Forum Tańca: forumtanca.org.

„Ruchome Teksty” to oddolna i niezależna inicjatywa, działająca bez budżetu. Można ją wesprzeć na: https://zrzutka.pl/xu953h

Propozycje tekstów do kolejnych numerów można wysyłać do 15 dnia każdego miesiąca na adres: aleksandra.centrum@gmail.com

Więcej o projekcie:

„Ruchome Teksty” to inicjatywa wynikająca z potrzeby platformy dla głosu artystów praktyków choreografii. Idea ta powstała w wyniku dyskusji, spotkań, rozmów przy kawie, wizyt studyjnych. Z chęci wzmocnienia i upowszechnienia głosu choreografii narodził pomysł gazety. Jej format jest celowo skromy, co umożliwia dostępność, zmniejsza koszty oraz ułatwia realizację comiesięcznego publikowania kolejnych numerów. Dzięki temu zachowuje świeżość i adekwatność do rzeczywistości. Celem projektu jest upowszechnianie myśli, idei oraz złożoności choreografii jako dziedziny sztuki.

„Ruchome Teksty” działają bez budżetu, dlatego każde wsparcie jest ogromną pomocą. Zebrane fundusze zostaną równo rozdzielone pomiędzy artystów publikujących swoje prace.

Każdy tekst w gazecie publikowany jest w oryginalnym języku, w jakim powstał. Zaoferowana artystom wolność wyboru, pokazała, że język polski miesza się z językiem angielskim w praktyce. Podkreśla to też, jak mocno praktycy tej dziedziny sztuki w Polsce są związani / są częścią europejskiej choreografii.

Aleksandra Borys zachęca do śledzenia gazety także na Instagram.com/Ruchome_Teksty.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close