Krakowski Teatr Tańca oraz Ośrodek Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora Cricoteka ogłaszają konkurs na rezydencję artystyczną, realizowaną w ramach programu prezentacji tańca Rollercoaster. Kolekcjonerzy wrażeń 2022.

Wersja do druku

Pobierz PDF

Udostępnij

W ramach konkursu wybrane zostaną dwa projekty – jeden solowy i jeden zakładający uczestnictwo minimum dwóch wykonawców, których premiery odbędą się w dniach 22–23 października 2022, w Ośrodku Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora Cricoteka w Krakowie, w ramach programu prezentacji tańca Rollercoaster. Kolekcjonerzy wrażeń.

Organizatorzy zapewniają:

  • bezpłatny dostęp do studia tanecznego, maximum 21 dni, w wybranym terminie ustalonym z Organizatorem (w okresie pomiędzy 11 lipca 2022 a 17 października 2022) oraz minimum dwa dni prób w miejscu premiery wraz z obsługą techniczną,
  • finansowe wsparcie produkcyjne, w wysokości 6 tys. zł brutto (dla prezentacji solowej) lub 12 tys. zł brutto (dla prezentacji zakładającej udział co najmniej dwóch wykonawców), przekazywane na podstawie umowy o dzieło,
  • organizację pokazu premierowego w Ośrodku Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora Cricoteka w Krakowie (22–23 października 2022),
  • wsparcie promocyjne, pakiet foto-wideo spektaklu,
  • opiekę mentorską (konsultacje) oraz udział w nieformalnej rozmowie pospektaklowej z zaproszonymi Gośćmi, reprezentującymi środowisko teatru, tańca i sztuk performatywnych.

Uwaga! Organizator nie pokrywa kosztów podróży, zakwaterowania i wyżywienia podczas rezydencji.

***

Harmonogram:

30 kwietnia 2022 – ogłoszenie Konkursu
12 czerwca 2022 – ostateczny termin składania aplikacji
do 26 czerwca 2022 – rozstrzygnięcie Konkursu
22 i 23 października 2022 – premiery prezentacji Rezydentów

***

W ramach rezydencji mogą być realizowane prace solowe, duety oraz prace zbiorowe, bazujące na ciele i ruchu, wpisujące się w temat programu prezentacji tańca Rollercoaster. Kolekcjonerzy wrażeń 2022. Motywem przewodnim tegorocznego Rollercoastera jest Lekcja anatomii – nawiązująca do happeningu Tadeusza Kantora i obrazu Rembrandta. Motyw sekcji zwłok przyjmuje formę wiwisekcji, artystycznych zabiegów przeprowadzanych na żywym ciele tancerzy i tancerek. Ciało tańczące egzemplifikuje witalność i życie i to ono stanie się obiektem anatomicznej obserwacji.

Zgłoszenia, zawierające wypełniony formularz zgłoszeniowy (plik doc) należy przesłać na adres mailowy: krakowskiteatrtanca@o2.pl.

Przysłanie zgłoszenia do udziału w konkursie jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych uczestnika/uczestniczki do celów związanych ze zorganizowaniem i z przeprowadzeniem Konkursu i projektu.

Karta zgłoszenia, regulamin, informacje techniczne dostępne są na stronie: link.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close