Daniel Michna i Patryk Jarczok zapraszają na warsztaty tańca współczesnego w Rzeszowie. Wydarzenie odbędzie się 7 kwietnia, a zakres warsztatów obejmuje: improwizację, floorwork i partnerowanie.
Wersja do druku
Pobierz PDF
Udostępnij
Warsztat Floating Body jest kompilacją technik tańca współczesnego, floorwork, działań improwizacyjnych oraz partnerowania. Punktem wyjścia do działania jest ciało i jego przestrzeń – zarówno wnętrze, jak i peryferie. Uczestnicy warsztatu dowiedzą się, jak stworzyć równowagę między ciężką pracą a inteligentnym i ekonomicznym działaniem. Wyjdą ze strefy komfortu, czy też z dobrze im znanego stylu poruszania się. Poruszą zmysły, od poczucia poprzez dotyk, a nawet zapach i smak, by odkryć źródło ekspresji ruchowej. Poświęcą czas na latanie, skakanie, nurkowanie, upadanie i wstawanie. Towarzyszyć im będzie praca z podłogą (floorwork), wykorzystają tę płaszczyznę jako partnera. Ponadto będą pracować z ciężarem ciała w kontakcie z partnerem-podłogą, używając pędu oraz przepływu energii. Poszukają niekonwencjonalnych rozwiązań w ciele, stawiając siebie w różnorodnych sytuacjach ruchowych w kontakcie z partnerem. Stworzą przestrzeń do odkrywania i dzielenia się pomysłami oraz znajdą nowe połączenia ruchowe, które drzemią w ciele.
O prowadzących:
Patryk Jarczok – dyplomowany tancerz, choreograf i pedagog. Członek Związku Artystów Scen Polskich. Absolwent kierunku: taniec na WSUS w Poznaniu oraz kierunku: taniec i pedagogika w Institute of Dance Arts na Anton Bruckner Privatuniversität Linz w Austrii. Stypendysta programu Erasmus+ w Hochschule für Musik und Darstellende Kunst Frankfurt am Main na Wydziale Tańca. Od 2018 roku związany z Teatrem Pieśń Kozła we Wrocławiu. Od marca 2019 roku stażysta w Staatstheater Kassel – Johannes Wieland Company. W 2020 roku dołączył do zespołu Polskiego Teatru Tańca. Regularnie prowadzi autorskie warsztaty Znajdź w sobie przestrzeń z technik improwizacji, floorwork oraz tańca współczesnego. Swoją wrażliwość artystyczną rozwijał, współpracując z wybitnymi choreografami oraz pedagogami, między innymi z takimi artystami jak: Cameron McMillan, David Zambrano, Wim Vandekeybus, Martin Durov i Laja Field, Maciej Kuźmiński, Jo Strømgren, Johannes Wieland, Jason Adam Jacobs, Annette Leal Lopez, Jarek Cemerek, Iwona Pasińska, Yoshiko Waki, Jasmin Vardimon, Anton Lachky.
Daniel Michna – artysta, choreograf, tancerz, członek Związku Artystów Scen Polskich. Od czterech lat pracuje w Polskim Teatrze Tańca w Poznaniu jako artysta tancerz. Z teatrem występował na wielu scenach w Polsce i za granicą. Organizator wielu wydarzeń artystycznych, coachingów, warsztatów i festiwali tanecznych w Polsce. Absolwent Akademii Muzycznej w Łodzi, licencjonowany choreograf. Ukończył również studium pedagogiczne, co daje mu możliwość prowadzenia zajęć w placówkach oświatowych. Swojego rzemiosła uczył się u najwybitniejszych postaci tańca współczesnego. Poza teatrem brał udział w wielu projektach organizowanych przez polskich oraz zagranicznych choreografów.
Termin warsztatów: 7 kwietnia 2024 ( niedziela)
Miejsce: Street Life Szkoła Tańca, Centrum Handlowe Europa 2 / 1 piętro, Aleja Józefa Piłsudskiego 34, 35-001 Rzeszów
Cena:
Cena promocyjna do 15 marca 2024 — 280 zł
Cena regularna — 320 zł
Harmonogram:
12.00–13.00 – Daniel: techniki improwizacji wokół hasła floating body
13.05–14.35 – Patryk: taniec współczesny, floorwork
14.35–15.15 – przerwa
15.15–16.15 – Patryk: techniki improwizacji wokół hasła floating body
16.20–17.50 – Daniel: taniec współczesny, floorwork
18.00–19.00 – Daniel i Patryk: partnerowania
W razie pytań, można się kontaktować mailowo na adres: floatingbodyworkshop@gmail.com
UWAGA: Samo zgłoszenie przez formularz nie gwarantuje miejsca na warsztacie. Organizatorzy skontaktują się z zainteresowanymi osobami drogą mailową i przekażą dalsze instrukcje dotyczące zaliczki w celu wpisania ich na listę uczestników.