Niemieckie Stowarzyszenie Tańca (Dachverband Tanz Deutschland) zaprasza do składania wniosków o dotacje na podróż i zakwaterowanie w ramach kursów doskonalenia zawodowego w zakresie pedagogiki tańca. Celem dotacji na podróż i zakwaterowanie jest ułatwienie pozazawodowego udziału w kursach dokształcających w Niemczech, które trwają przez dłuższy czas (kilka dni lub weekendów) i dzięki temu mają długotrwałe oddziaływanie, np. kursy dokształcające prowadzone przez stowarzyszenia zawodowe i szkoły zawodowe.

Wersja do druku

Pobierz PDF

Udostępnij

Zaproszenie do składania wniosków skierowane jest do osób zajmujących się wszystkimi obszarami ruchu i tańca, które chciałyby wziąć udział w dłuższych kursach doskonalenia zawodowego w zakresie pedagogiki i edukacji tańca. Do składania wniosków kwalifikują się wszyscy praktycy z sektora tańca w Niemczech i Europie, a wnioski można składać w języku niemieckim lub angielskim.

W kursach ciągłych i dokształcających można uczestniczyć od 1 lutego 2023 do 31 grudnia 2023 i muszą one odbywać się w Niemczech.

Proces jury i kryteria wyboru

Jury złożone z trzech ekspertów w dziedzinie pedagogiki tańca i edukacji tanecznej podejmie decyzję w sprawie wniosków. Kryteria wyboru to: kwalifikacje zawodowe, zaangażowanie w edukację tańca oraz potrzeba i przydatność długoterminowego kursu dokształcającego (min. 2 terminy między lutym a grudniem 2023 roku).

Priorytet w ramach naboru mieć będą:

– zgłoszenia od kandydatów mieszkających na terenach wiejskich, którzy muszą dojeżdżać do aglomeracji miejskich,

–  zgłoszenia Europejczyków (szczególnie z Europy Wschodniej), którzy muszą podróżować do Niemiec, aby wziąć udział w kursie ciągłym lub dokształcającym niedostępnym w ich miejscowości,

– osoby, które z innych względów nie mogą sobie pozwolić na udział w kursach doskonalenia zawodowego i kursach dokształcających,

– osoby, które mogą wykazać się zaangażowaniem wolontariackim, obywatelskim, społecznym, ekologicznym lub pedagogicznym lub zaangażowaniem w kluby i stowarzyszenia.

Do wniosku należy dołączyć opis własnej pracy w zakresie pedagogiki tańca/ edukacji tanecznej, krótkie CV (z kwalifikacjami) oraz list motywacyjny zawierający bardziej szczegółowe informacje dotyczące wyżej wymienionych aspektów.

Dofinansowanie podróży i zakwaterowania na kursy doskonalenia zawodowego w Niemczech będzie udzielane proporcjonalnie do wysokości wyliczonych kosztów, ale łącznie maksymalnie do 1.300,00 euro. Koszty podróży lotniczych trwających do 7 godzin nie będą zwracane, ze względu na dbałość o zrównoważony rozwój środowiska. Kalkulacja kosztów podróży i zakwaterowania powinna być przedstawiona we wniosku. (Wnioskodawcy nie mogą ubiegać się o diety dzienne).

Wnioski należy składać za pomocą formularza internetowego na stronie:
https://www.dachverband-tanz.de/en/projects/current-projects/travel-grants-ongoing-and-further-training-dance-pedagogy.

Wszelkie pytania dotyczące wniosków i zaproszenia do składania wniosków należy kierować do Frau Friederike Kloss za pośrednictwem poczty elektronicznej pod adresem f.kloss@dachverband-tanz.de.

Wnioskodawcy potrzebujący pomocy lub wsparcia przy składaniu wniosku, jak również podczas podróży, lub ci, którzy napotkają bariery podczas składania wniosku, powinni skontaktować się z nami za pośrednictwem poczty elektronicznej. Chętnie doradzimy i omówimy dostępne możliwości.

Wnioski można przesyłać do 7 lutego 2023 roku.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close