Akademia Sztuki w Bernie (Hochschule der Künste Bern) ogłasza nabór na studia magisterskie: „Sztuka teatralna” (Theater) na kierunku „Teatr rozszerzony” (Expanded Theater). Są to studia podyplomowe skierowane do profesjonalistów i profesjonalistek różnorodnych odmian sztuki teatralnej. W ciągu trzech semestrów nauki artyści rozmaitych sztuk scenicznych – aktorzy, tancerze, wykonawcy, lalkarze i inni – wspólnie studiują i pracują.

Wersja do druku

Pobierz PDF

Udostępnij

Doświadczony zespół wykładowców i wykładowczyń

Program koncentruje się na indywidualnych projektach studentów, którzy otrzymują wsparcie i wskazówki od zespołu wykładowców i wykładowczyń oraz zaproszonych gości Akademii Sztuki w Bernie.

Poszerzone spojrzenie na teatr

Na program studiów magisterskich składa się laboratorium badania i poznawania praktyk teatralnych. Studenci i studentki przyswajają sobie rozumienie teatru, które wychodzi poza granice poszczególnych dyscyplin. Dotyczy to zarówno współczesnych form spektakli teatralnych, jak i rozwijania oraz wprowadzania w życie nowych wizji.

Indywidualne wsparcie

Otwarty charakter programu nauczania i możliwość dostosowania go do indywidualnych potrzeb daje studentom i studentkom możliwość rozwijania własnego podejścia, stylu i estetyki teatru. Po zdefiniowaniu kluczowego obszaru studiów, słuchacze i słuchaczki wybierają przedmioty, tematy i zagadnienia, którym chcą poświęcić czas. Ambicją uczelni jest zachęcanie osób studiujących do rozwoju kreatywności i własnej twórczości. Uczelnia zachęca do zakorzenienia własnej twórczości w praktyce zawodowej. W przypadku studentów i studentek, którzy łączą naukę z działalnością pozaakademicką, czas studiów może być wydłużony do pięciu semestrów.

Termin nadsyłania zgłoszeń: 1 listopada 2021
Dodatkowe informacje o rekrutacji można uzyskać tutaj.

Kontakt, konsultacje:

Sibylle Heim
T +41 31 848 49 97
sibylle.heim@hkb.bfh.ch

Bern Academy of the Arts
MA Expanded Theater
Zikadenweg 35
CH-3006 Bern
+41 31 848 49 97

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close