Fundacja Kult Kultury oraz Młodzieżowy Dom Kultury w Toruniu zapraszają na Festiwal Tańca Sfera Ruchu_Toruń 2022.

Wersja do druku

Pobierz PDF

Udostępnij

Organizatorzy zapraszają choreografów i tancerzy (zespoły, duety, solistów) wykorzystujących twórczo technikę tańca współczesnego do zgłaszania swoich prac na Festiwal Tańca Sfera Ruchu_Toruń.

Nabór zgłoszeń na Festiwal trwa do 29 maja 2022 roku. Czas prezentacji nie może przekroczyć 30 minut. Zgłoszenia można dokonać poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego https://forms.gle/sFWYQHicpMtc42eR6 i przesłanie go wraz z podpisanym skanem regulaminu na adres: sferaruchu@gmail.com. Informacja o tym, czy praca została zakwalifikowana na Festiwal, zostanie przesłana drogą mailową najpóźniej do 5 czerwca 2022 roku.

Prezentacje spektakli zakwalifikowanych na Festiwal Sfera Ruchu_Toruń 2022 odbędą się 1 i 2 lipca 2022 roku (piątek i sobota).

Regulamin do pobrania i informacje dotyczące naboru spektakli:
http://www.sferaruchutorun.pl/3/nabor-spektakli.

***

O Festiwalu:

Festiwal Tańca Sfera Ruchu_Toruń narodził się w 2015 roku, w ramach sieci festiwali odbywających się w trzech miastach: Toruniu, Słupsku i Zielonej Górze. Pierwsza edycja wystartowała pod nazwą SPACE. Od 2016 roku Festiwal działa niezmiennie pod nazwą Sfera Ruchu. Od 2021 roku Festiwal Sfera Ruchu to współpraca dwóch ośrodków w Toruniu i Słupsku.

Festiwal zakłada:

  • stworzenie przestrzeni do prezentacji działających w Polsce i za granicą artystów, teatrów tańca i zespołów tańca współczesnego,
  • wymianę doświadczeń z zakresu tańca współczesnego, choreografii, kompozycji, improwizacji,
  • integrację środowiska tanecznego.

Festiwal łączy i nawiązuje do tradycji tańca, ale również kreuje nowe wartości, daje możliwości do poszukiwania oryginalnych środków ekspresji artystycznej.

Głównym celem Festiwalu jest prezentowanie spektakli opartych na technice tańca współczesnego z pogranicza teatru i performansu oraz promowanie tańca współczesnego w Polsce. Corocznie na toruńskiej scenie goszczą najciekawsze propozycje solowe, duety i spektakle zespołów. Dzięki Festiwalowi powstała płaszczyzna wymiany doświadczeń i miejsce spotkania twórców zajmujących się tańcem współczesnym. Ważnym i nierozerwalnym aspektem od samego początku istnienia Festiwalu jest edukacja – warsztaty i panele dyskusyjne. Sfera Ruchu stwarza tancerzom o różnym stopniu zaawansowania możliwość doskonalenia umiejętności pod okiem wybitnych pedagogów.

Cechą wyróżniającą Festiwal Tańca Sfera Ruchu_Toruń jest stworzenie przestrzeni, w której prezentują się amatorzy o wysokich umiejętnościach tanecznych, profesjonaliści, młodzi, dobrze zapowiadający się tancerze i choreografowie oraz dojrzali artyści. Dzięki temu Festiwal stał się platformą wymiany doświadczeń wielu pokoleń, co stanowi o jego wyjątkowości.

Więcej informacji: link

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close