Trwają zapisy na warsztaty w ramach VII edycji Festiwalu Sfera Ruchu_Toruń, który odbędzie się w dniach 1-3 lipca 2022.

Wersja do druku

Pobierz PDF

Udostępnij

Warsztaty poprowadzą:
Natalia Iwaniec – Gaga/people
Marion Sparber i Alan Fuentes Guerra – Partnering – Shared Levitation
Marion Sperber – From Inside to Outside – taniec współczesny
Alan Fuentes Guerra – Technika tańca współczesnego

Cennik:
Całe warsztaty (blok I + blok II)
300 zł (przy wpłacie do 05.06.2022) / 370 zł (przy wpłacie od 06.06.2022)

Blok I (Shared Levitation – partnering)
3 dni, 200 zł (przy wpłacie do 05.06.) / 250 zł (przy wpłacie od 06.06.2022)

Blok II (Taniec współczesny + Gaga)
3 dni 180 zł (przy wpłacie do 05.06.2022) / 230 zł (przy wpłacie od 06.06.2022)

Jeden dzień warsztatowy
150 zł (przy wpłacie do 05.06.2022) / 180 zł zł (przy wpłacie od 06.06.2022)

Gaga/people 3 dni
120 zł (przy wpłacie do 05.06.) / 140 zł (przy wpłacie od 06.06.)
Gaga/people pojedyncza lekcja 50 zł

Liczba miejsc na warsztaty jest ograniczona. Przed dokonaniem wyboru zajęć należy zapoznać się z harmonogramem warsztatów oraz cennikiem.
Uczestnicy warsztatów mają bezpłatny wstęp na prezentacje festiwalowe. Artyści, których prace zostaną zakwalifikowane na Festiwal, mogą wziąć udział w warsztatach z 30% zniżką.

Link do formularza zgłoszeniowego na warsztaty: https://forms.gle/mcFAu29V629aq7Dk9

Po przesłaniu formularza zgłoszeniowego należy poczekać na maila z informacją zwrotną o przyjęciu zgłoszenia i wolnych miejscach. Następnie należy wpłacić należną kwotę na konto oraz przesłać potwierdzenie wpłaty na adres: sferaruchuwarsztaty@gmail.com.

Wpłaty należy dokonać na konto:
Fundacja Kult Kultury
ul. Świerkowa 11 87-134 Zławieś Mała
Nr konta 82 1140 2004 0000 3702 7546 2539
w tytule: Sfera Ruchu Toruń – warsztaty

Info o warsztatach:
Gaga/people

Lekcja Gaga/people to zajęcia przeznaczone dla wszystkich, którzy lubią tańczyć i szukają nowych sposobów poruszania się. Podczas zajęć uczestnicy poruszają się bez zatrzymania, bez luster, które sprzyjają ocenie, z dużą dawką przyjemności i wysiłku fizycznego. Nauczyciel porusza się z uczestnikami, inspirując swoim ruchem. Uczestnicy szukają groove, indywidualnego tańca w grupie. Zajęcia skierowane są do wszystkich powyżej 16. roku życia.

From Inside to Outside – Taniec współczesny
zajęcia prowadzone w języku angielskim

Od prowadzącej:

Prowadzę treningi tańca współczesnego, z naciskiem na spirale i pracę w parterze. Każde zajęcia zaczynamy od otwarcia naszych kanałów świadomości, poczucia tego co wewnątrz i na zewnątrz, wszystkich i wszystkiego, co nas otacza. Rozgrzewka skupia się na przejściu przez całe ciało oraz zwiększaniu giętkości i siły – nigdy nie porzucamy przepływu, naturalnego i organicznego ruchu, czucia naszych stóp jako bazy i połączenia z ziemią.

Używamy zabawy, żeby się inspirować, odpuszczać i zaskakiwać samych siebie. Z pomocą ćwiczeń i gier w różnych konstelacjach (grupowych, z partnerem i solo) przyglądamy się ciężarowi swojego ciała, by następnie poprowadzić ciało w przestrzeni ze świadomością, orientacją, relacją do przestrzeni i innych osób. Bawimy się byciem poza balansem i przesuwaniem osi. Bardzo ważnymi aspektami treningu są: zgłębianie kwestii pędu w ruchu, uziemienia naszego centrum, naturalny przepływ oddechu i ekspansja naszych kończyn. Poprzez zmiany dynamiki i siły naszego ruchu wciąż odzyskujemy energię i zapobiegamy zmęczeniu mięśni. Poruszamy się jak ciągła spirala w podłogę i z podłogi, używając ataku i rozluźnienia. Staramy się używać spiralnych połączeń w ciele, odpuszczając niepotrzebne napięcia. Szkielet służy nam jako motor ruchu, a centrum jak wnętrze kwiatu rozrastającego się we wszystkich kierunkach. Im wyraźniejsze i silniejsze jest nasze połączenie z ziemią, tym swobodniej możemy się poruszać. Dowiadujemy się, które części ciała naciskają na podłogę, a które mogą się zrelaksować i reagować na impulsy. Lubię tańczyć mocnym i fizycznym ruchem, używając oczu nieustannie skanujących przestrzeń. Bardzo inspiruje mnie technika Flying Low Davida Zambrano i technika release połączona z moimi osobistymi poszukiwaniami. Lubię tworzyć zbiorowy umysł i ciało podczas zajęć, aby wzmocnić siłę grupy, dając energetyczny impuls dla indywidualnej kreatywności.

Espaciocontinuo: Technika tańca współczesnego
zajęcia prowadzone w języku angielskim

Espaciocontinuo nawiązuje do idei, że żyjemy w świecie ciągłych zmian. My jako tancerze powinniśmy być tego świadomi i pozwolić, by nasza percepcja była otwarta i gotowa. Nasza uwaga musi być wyostrzona i musimy być przygotowani na akceptację zmiany i podążanie za nią.

W nauczaniu technik tańca współczesnego poświęcam szczególną uwagę pracy w parterze; wrażenia wyniesione z niej przekładają się później na pozycję wertykalną. Aktywność i siła fizyczna są dla mnie bardzo istotne, dlatego podczas warsztatów pozostaję czujny, otwarty i wrażliwy. Każdą sesję rozpoczynamy od rozgrzania całego ciała, a także skupienia na nim uwagi mentalnej. Na początku zajęć skupiamy się na poszerzaniu zakresu ruchu wszystkich stawów w ciele, od mniejszych do większych, połączonych z zabawnym sposobem pracy nad siłą i elastycznością. Następnie pracujemy nad obserwacją oddechu, by nim pokierować, co w rezultacie przekłada się na ruch całego ciała. W ten sposób tworzymy ciągły przepływ, który nie ustaje przez cały czas trwania zajęć.

Improwizacja, partnerowanie, świadomość przestrzeni, uważność skierowana na własne ciało oraz na pozostałych uczestników – to kluczowe elementy dla każdego performera, dlatego też podczas warsztatów kładę szczególny nacisk na rozwijanie tych kompetencji. Podsumowując, espaciocontinuo jest przeznaczone dla tancerza do rozwijania pomocnych narzędzi na ścieżce wyrażania siebie!

Shared Levitation – Partnering
zajęcia prowadzone w języku angielskim

Od prowadzących:

Zaczynamy zajęcia od otwarcia naszych kanałów świadomości i połączenia z partnerem poprzez manipulację, dociekanie i testowanie jego/jej struktury i wagi. Szczególną uwagę na tym etapie kładzie się na wykorzystanie całego ciała do wykonania zadania, nie ograniczając się tylko do rąk i ramion. W tej pierwszej części użycie zabawy pozwala nam połączyć się z naszą instynktowną i pierwotną stroną, dostrajając się do wspólnego, naturalnego przepływu oddechu.

Z pomocą ćwiczeń w różnych konstelacjach – zmieniając się i za każdym razem dopasowując się do nowego partnera i całego otoczenia – słuchamy, podążamy za ruchem i kierujemy nim, stanowiąc jeden spójny organizm poruszający się w przestrzeni. Przygotowujemy się do skoków i przejść, pchnięć i pociągnięć, uników i objęć, a także podtrzymywania siebie nawzajem. Lubimy skupiać się na organicznym aspekcie partneringu, opartym na zasadach akcji/reakcj,i inspirowanymt improwizacją kontaktową, acro-dance, tańcem i technikami walki. Patrzymy na ruch z perspektywy głębszego połączenia, starając się unikać powierzchownych nawyków, które pozwalają jedynie odtwarzać znane kształty. Zamiast tego motywujemy każdą parę do znalezienia unikalnego sposobu komunikacji z partnerem i szukania indywidualnych rozwiązań i wariacji na temat danego materiału.

Kolejnym ważnym elementem naszych warsztatów jest nieustanna zmiana poziomu aktywności dla obu ról. Uczymy się dostrzegać, jak bardzo opór, siła i prowadzenie są istotne w osiąganiu wspólnego maksimum przy użyciu danych narzędzi. Na końcu zajęć uczymy się materiału i fragmentów naszego duetu Porzellan-Haus.

Z każdego warsztatu wychodzimy z solidną wiedzą na temat partneringu.

***

Informacje o nauczycielach, harmonogram oraz regulamin warsztatów dostępne na stronie: http://www.sferaruchutorun.pl/4/warsztaty

Kontakt: (+48) 698 899 967 lub sferaruchuwarsztaty@gmail.com

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close