Magdalena Kowala zaprasza na bezpłatne warsztaty tańca dla osób chorych na Parkinsona z Trójmiasta oraz ich najbliższych i opiekunów, którzy mogą uczestniczyć lub obserwować zajęcia. Godzinne zajęcia będą odbywać się systematycznie do grudnia 2024 roku w siedzibach partnerskich stowarzyszeń w Gdańsku i w Gdyni.

Wersja do druku

Pobierz PDF

Udostępnij

Zajęcia realizowane są wg metody Dance for PD®, stworzonej na potrzeby chorych na Parkinsona, powstałej w Stanach Zjednoczonych, która jest nieprzerwanie rozwijana od 2001 roku i aktualnie jest obecna w 25 krajach.

Zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu (raz w Gdyni i raz w Gdańsku) w siedzibach stowarzyszeń: Stowarzyszenie PARK ON z siedzibą w Gdańsku oraz Stowarzyszenie Chorych na Chorobę̨ Parkinsona i ich Rodzin z Siedzibą w Gdyni i trwają 60 minut.

Warsztaty Zatańcz z Parkinsonem bezpośrednio wpływają̨ na funkcje motoryczne (powiększenie zakresu ruchowego, postawę̨ i elastyczność ciała, koordynację ruchową), funkcje poznawcze (poprawę pamięci, aktywację procesów sensorycznych, ekspresję artystyczną), jak i funkcje psychosocjalne (interakcję społeczną, akceptację, poczucie własnej wartości, tworzenie nowych relacji).

Taniec daje też cenne wsparcie: uruchomienie poznania wielozmysłowego, poczucie satysfakcji i radości, możliwość tworzenia społeczności będącej dla siebie wsparciem i motywacją.

Zapisy są otwarte przez cały czas trwania projektu, można w nich uczestniczyć przez cały rok do grudnia 2024, jak również przyjść na pojedyczne zajęcia. 

Kontakt do prowadzącej zajęcia: magdalena.kowala@gmail.com, tel. 664 740 716

Więcej: Facebook

Warsztaty są realizowane w ramach Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Trójmiasto: Zatańcz z Parkinsonem – bezpłatne warsztaty z Magdaleną Kowalą w ramach Przestrzeni Sztuki, fot. Anna Zglenicka

Trójmiasto: Zatańcz z Parkinsonem – bezpłatne warsztaty z Magdaleną Kowalą, fot. Marcin Zydek

Trójmiasto: Zatańcz z Parkinsonem – bezpłatne warsztaty z Magdaleną Kowalą w ramach Przestrzeni Sztuki, fot. Marcin Zydek

O prowadzącej:

Magdalena Kowala jest trójmiejską tancerką, choreografką i edukatorką tańca, posiadającą jako jedna z kilku osób w Polsce kompetencje do prowadzenia zajęć według innowacyjnej metody Dance for PD®.
W 2021 roku ukończyła w trybie online kurs wstępny o nazwie Zatańcz z Parkinsonem Dance for PD® – pierwszy kurs w Polsce, który został zorganizowany przez Stowarzyszenie Park On w Gdańsku we współpracy z Dance for PD® Mark Morris Dance Group oraz w 2023 roku kurs Dance for PD® Training Workshop w Barcelonie podczas Międzynarodowego Kongresu Choroby Parkinsona i aktualnie rozpoczyna proces certyfikacji w metodzie.
Na co dzień współtworzy zespół teatru tańca Hertz Haus i szkoli się na nauczycielkę jogi wg metody B.K.S. Iyengara.

Trójmiasto: Zatańcz z Parkinsonem – bezpłatne warsztaty z Magdaleną Kowalą

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close