Teatr Tańca Zawirowania i Centrum Teatru i Tańca w Warszawie zapraszają na warsztat taneczny z jedną z artystek 18. Międzynarodowego Festiwalu Tańca Zawirowania, Christiną Skoutelą z Grecji. Warsztat odbędzie się 21 sierpnia w godz. 17.00-18.30.

Wersja do druku

Pobierz PDF

Udostępnij

Opis zajęć Tworzenie przepływu:

Podczas zajęć uczestnicy będą zagłębiać się w zadaniach improwizacyjnych, aby obudzić i rozgrzać ciało, poszukując różnych sposobów wykorzystania podłogi i poruszania się w przestrzeni, dążąc do stworzenia silnego uziemienia. Poświęcą uwagę ćwiczeniom na podłodze, będą aktywować ruch kręgosłupa i eksplorować idee pchania i ciągnięcia jako mechanizmów, które pozwalają ciału poruszać się w ciągłym przepływie. Pracując w oparciu o te zasady, wykonają frazy choreograficzne z uwzględnieniem muzyki i rytmu jako partnerów. Zabawa i inwencja będą kluczowym elementem warsztatu.

Christina Skoutela urodziła się i wychowała w Atenach. W 2016 roku ukończyła National School of Dance w Atenach, a w 2018 roku studia na Narodowym i Kapodistirian University of Athens na wydziale Edukacji Podstawowej. Ukończyła również studia MA in. Dance (Embodied Artistic Research) w Royal Conservatoire of Antwerp w Belgii. Brała udział w różnych projektach jako tancerka w Hellenic Dance Company w ramach m.in. Athens and Epidaurus Festival (2015) oraz w Megaron The Athens Concert Hall (2016). W 2016 roku zaprezentowała swój pierwszy projekt choreograficzny w ramach Dance Days Chania i Athens Pocket Festival. W 2018 roku współpracowała z Millicent Hodson & Kenneth Archer przy wznowieniu spektaklu La création du monde Jeana Borlina (1923).
W 2021 roku została zaproszona jako artystka-rezydentka przez Between the Seas: Mediterranean Performing Arts, wraz ze swoim partnerem zawodowym Nikolasem Chatzivasiliadisem, do stworzenia ich pracy In State Of Limbo. Ponadto współpracuje z tancerką Sophią Danae Vorvila, a ich twórczość była prezentowana w ZSenne Art Lab w Belgii. Praktyka arystki  skupia się na podejściach artystycznych łączących badania teoretyczne z praktyką ruchową. Obecnie występuje w spektaklu Requiem w reżyserii Romea Castellucciego.

Miejsce: Warszawa, Akademia Tańca Zawirowania przy ulicy Wspólnej 61
Cena: 50 zł
Płatność i zapisy: https://app.fitssey.com/akademiazawirowania/frontoffice

Instrukcja:
1. Zarejestruj się w systemie Fitssey.
2. Wybierz z zakładki Grafik interesującą Cię datę.
3. Kliknij w Zapisz się.
4. Zakup karnet na warsztaty za pomocą wybranej przez siebie metody poziom open

***

Festiwal finansowany przez m.st. Warszawa
Współorganizator: Centrum Teatru i Tańca w Warszawie

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego, w ramach programu Taniec, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.

Dane osobowe i wizerunek uczestnika wydarzenia może być wykorzystywane w celu promocyjnym. Zakup biletu oraz uczestnictwo w wydarzeniach jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na udostępnienie wizerunku na wszelkich materiałach promocyjnych zarejestrowanych w czasie wszystkich wydarzeń Festiwalowych organizowanych przez Fundację Scena Współczesna.

Link do wydarzenia FB: https://fb.me/e/1Ir5znPX2
Link do rezerwacji miejsc: https://app.fitssey.com/akademiazawirowania/frontoffice

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close